+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Bude NASA na pamětní minci?

Autor: Internet

Před nedávnem jsme Vás v našem článku informovali, že je na nejlepší cestě vydání zajímavé kolekce amerických pamětních mincí s tematikou věnující se Americké vesmírné agentuře (NASA). Celá sada pamětních mincí měla být ražena k 50ti letému výročí založení NASA.
Ironií této sady mincí je, že NASA začala působit 1. října 1958 a oslavy jejího 50ti letého výročí již minuly v říjnu 2008. Mince však doposud nebyly vydány.

Sada pamětních mincí má obsahovat 1 zlatou 50$ minci, na jejímž rubu mají být zobrazeni američtí astronauté, kteří ztratili život při výkonu služby. Líc mince bude ukazovat Slunce. Její náklad by měl dosahovat maximálně 50.000 ks. Součástí sady budou i stříbrné 1$ mince v nákladu 300.000 ks. Celkem těchto 1$ mincí bude devět, jako je devět planet naší sluneční soustavy, včetně Pluta (svou velikostí patřící spíše k trpasličím planetám).

V roce 2007 prošel sněmovnou zákon upravující tuto emisi mincí. V roce 2008 jej dostal senát, který v zákonu udělal pár změn. 110. zasedání kongresu nebylo schopné se dohodnou před svým koncem. Vysledkem byl poslední pokus pro 111. zasedání. Ani to se však nepodařilo, a tak 7.ledna 2009 republikánka Sheila Jackson Lee přichází s novou podobou tohoto zákona.

Související zprávy:
50. výročí založení NASA
Starší aktuality


Archiv aktualit