+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Pamětní mince věnovaná jednomu z nejextrémnějších míst na Zemi

Autor: Internet

Australská mincovna vydala 17. ledna 2009 svou již třetí a tím i poslední minci ze své Polární série. Mincovna tak pokračuje ve své Polární sérii, která je mezi sběrateli z celého světa velmi populární.

Australské antarktické teritorium je částí kolektivní pýchy a nepřestává fascinovat. Mince vydávaná v roce 2009 je trvalou připomínkou australské historie a dobrodružství spojeném s nejextrémnějším a nepřátelským prostředím na Zemi.

První mince byla vydána v roce 2007. Tehdy šlo o jednodolarovou minci z běžného mincovního kovu v provedení standard, která zobrazuje polární expediční loď. V pozadí je Antarktida a Antarktické teritorium patřící Austrálii.
Následovala stříbrná pětidolarová mince v provedení proof, na níž je v letu zobrazena Chaluha velká (pták o dost větší než racek chechtavý), v jejímž pozadí je vyobrazena Antarktida.
Poslední mincí je opět pětidolarová stříbrná mince v provedení proof, na níž jsou vyobrazeni členové expedice Ernesta Shackletona. Douglas Mawson doprovázený Tannat Edgeworth Davidem a Forbesem Mackayem byli první skupinou, která dosáhla jižního magnetického pólu.

Starší aktuality


Archiv aktualit