Vzhledem k nařízení vlády ČR fungují naše prodejny v omezeném režimu. Veškeré objednávky nad 10 000 Kč zasíláme ZDARMA. Více info na stránce oznámení.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Košík
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Předsednictví České republiky zemím Evropské unie

Autor: Internet

S příchodem nového roku se Česká republika stala předsednickou zemí Evropské unie. Formálně tomu tak již několik hodin. Stali jsme se tak druhou z nově přistoupených zemí, která Evropské unii předsedá. Jde o důležitou činnost, která ukáže nakolik je Česká republika schopna zvládnout pohyb v nejvyšších politických a organizačních strukturách. V České republice se budou odehrávat nejvyšší a nejdůležitější jednání jejích představitelů, bude je koordinovat a bude také jejím mluvčím.

K této významné události vydává Česká národní banka stříbrnou pamětní minci: České předsednictví Evropské unie.

Také Česká mincovna přichází se svými tituly, které budou raženy ve zlatě a stříbře:
Předsednictví ČR v Radě EU Au a
Předsednictví ČR v Radě EU Ag

Evropská unie není jen uskupení států se shodným politickým názorem a ekonomickými cíly, ale také jednotná evropská měna. Nad úskalími a přínosy jejího zavedení v České republice se zamýšlí publikace Euro versus koruna, do které přispěli takové osobnosti jakými jsou například: prezident České republiky Václav KLAUS, viceguvernér České národní banky Miroslav SINGER, tajemník ministra vnitra ČR Petr SOKOL, poslanec Evropského parlamentu Hynek FAJMON.

S příchodem nového roku přestala platit u našich sousedů jejic h národní měna a nahradila ji Evropská měna EURO. Napříště tak bude Slovensko razit pamětní mince již jen v eurové podobě (2009 - 10 EURO Slovensko - Aurel Stodola - 150. výročie narodenia, 2009 - 20 EURO Slovensko - Ochrana prírody a krajiny - Národný park).
Starší aktuality


Archiv aktualit