+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Padělané mince a bankovky

Autor: ČNB

Česká národní banka eviduje nárůst zadržených padělaných mincí a bankovek. Ke konci září jich bylo 3242. Což je za stejné období minulého roku, kdy bylo zadrženo 2520 padělků nárůst o 722 kusů. 2110 zadržených padělků je v českých korunách. Druhá nejvíce padělaná měna na našem území bylo euro s 876 padělky. Padělaných dolarů bylo 123. Ostatní padělky připadají na měny mimo eurozónu.

V české měně jsou nejvíce padělané tisícikoruny a pětisetkoruny, přičemž nejvíce padělků je zachyceno v Praze. Před dvěma roky byly nejvíce padělány pětitisícikoruny.

Spolu s padělky byly zadrženy i napodobeniny v počtu 789 kusů. Ty primárně nejsou vyráběny, aby byly dány do oběhu. Jde o reklamní předměty, rekvizity nebo o učební pomůcky.

Proto pečlivě kontrolujte, jaké oběživo se Vám dostane do ruky. U koho budou padělky nalezeny, budou mu bez náhrady zabaveny, a to i přes to, že nejste jejich původci. Nepomůže ani to, že se prokáže, že jste sami oběťmi podvodu.Zobrazit všechny aktuality z čtvrtek 04. prosince 2008 na jedné stránce


Starší aktuality


Archiv aktualit