+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Liberec přichází s vlastní medailí

Autor: Internet

Stejně jako město Jablonec nad Nisou i město Liberec se rozhodlo nechat si razit reprezentační medaili, která má být upomínkou pro významné návštěvy a zasloužilé liberecké rodáky. Stejně jako v případě ražby pro jabloneckou radnici jde i v tomto případě o ražbu, která nebude běžně v prodeji. Sběratelé tedy budou muset ujít dlouhou cestu, aby se k některému z kusů dostali.

Město Liberec si u České mincovny nechalo razit 300 kusů stříbrných medailí. Cena, kterou město za tuto ražbu zaplatí je 300.000 Kč. U České mincovny jde v pořadí už o druhou ražbu. Autorem obou ražeb je pedagog Střední umělecko-průmyslové školy v Jablonci nad Nisou a medailér Petr Horák.

O tom, že by si město Liberec nechalo razit pamětní medaili k příležitosti konání Mistrovství světa v klasickém lyžování 2009, které bude probíhat v tomto městě pod Ještědem, neuvažuje. Tak trochu by to bylo i nošením dříví do lesa. K této příležitosti vycházejí hned tři tituly. Se dvěma přichází Česká mincovna:
MS v lyžování - Liberec ve zlatém provedení a MS v lyžování - Liberec ve stříbrném provedení,
a s jedním titulem
Česká národní banka:
Mistrovství světa v klasickém lyžování.

Pamětní medaile si nechávají razit i jiná města jakými jsou například České Budějovice, Praha, Plzeň? Ze stran městských úřadů dochází k znovuobjevení této umělecké oblasti. Je chvályhodné, že města ražby věnují vzácným a zasloužilým lidem a že se nesnaží uchylovat k devalvaci hodnoty medailí vysokým počtem kusů. Je škoda, že takovýto trend nesleduje i Česká národní banka. Protože pamětní medaile či mince jsou jednoznačně uměleckým počinem a odkazem pro budoucí generace. Jejich vysoký emisní náklad tuto hodnotu ponižuje a ze skvostu se tak při bezhlavém podlehnutí poptávky stává zboží mající mnohdy jen cenu kovu. Umělecký odkaz se v množství rozplyne.

Starší aktuality


Archiv aktualit