+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

Abraham Lincoln - stříbrná pamětní mince 1$

Autor: Internet

Vzhled nové stříbrné pamětní mince pro rok 2009 byla ve středu Americkou mincovnou odhalena při Slavnostním ceremoniálu na Vojenském národním hřbitově v Gettysburgu v Pennsylvánii. Tento stříbrný pamětní dolar doplňuje tematicky plánované vydání pamětních centů, čímž je dvousté výročí narození Abrahama Lincolna. O vydání pamětních centů jsme Vás již na našich stránkách informovali v jednom z našich článků.

Líc mince zobrazuje portrét Abrahama Lincolna, jenž byl inspirován známou sochou známého sochaře Chestera Frenche ve Washingtonu, D.C. Portrét na minci zpracovali umělec Justin Kunz a medailér Don Everhert.

Rub mince byl navržen medailéristkou Phebe Hemphill. Zobrazuje nápis se 43. slovy: ?WE HERE HIGHLY RESOLVE THAT THESE DEAD SHALL NOT HAVE DIED IN VAIN - THAT THIS NATION, UNDER GOD, SHALL HAVE A NEW BIRTH OF FREEDOM - AND THAT GOVERNMENT OF THE PEOPLE, BY THE PEOPLE, FOR THE PEOPLE, SHALL NOT PERISH? , který je uzavřen ve vavřínovém věnci. Po tímto vyobrazením je Lincolnův podpis.

Emisní plán pamětních mincí Americké mincovny pro rok 2009 také obsahuje pamětní stříbrnou minci věnovanou Louisi Braillovi. Zvláštností této mince je, že zpracovává braillovo písmo.
Starší aktuality


Archiv aktualit