+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Ražba kovové padesátikoruny v České mincovně

Autor: Internet

V České mincovně se dokončuje ražba staronových kovových padesátikorun (vzor 2009). Do oběhu se tak poprvé dostane kovová padesátikoruna, která má český původ. Až doposud byly v oběhu kovové padesátikoruny, které si nechala Česká národní banka (ČNB) razit v roce 1992 v Hamburku a které nesou letopočet 1993.

Jedním z důvodů proč si ČNB nechá razit nové padesátikoruny je skutečnost, že hamburská ražba pomalu dochází. Dalším z důvodů je i zvýšení ochrany proti padělání. Nová padesátikoruna ponese nové ochranné znaky.

Objednávka nových padesátikorun zní na 9,5 miliónů kusů. A jejich dokončení je plánováno ke konci roku. Nová padesátikoruna s vyobrazením Prahy si zachová stejnou grafickou podobu. Rozdíl mezi starou a novou padesátikorunou bude v letopočtu a v označení výrobce mince (nově tedy bude místo značky Hamburské mincovny značka České mincovny (divize společnosti Jablonex Group), a to "B" s korunkou).

Pro sběratele, kteří se sousředí na oběžné mince můžeme doporučit Ročníkové sady oběžných mincí ČR ražené Českou mincovnou.

Starší aktuality


Archiv aktualit