+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Vítězství pro Českou mincovnu

Autor: Internet

Česká mincovna byla opět oceněna za mistrně provedenou práci. Právem získala titul MEDAILE ROKU 2008, který jí byl udělen a předán při příležitosti konání veletrhu Sběratel 2008 a který vyhlásil časopis Mince&Bankovky.

Soutěž měla charakter internetového hlasování a kromě prvního místa si v této soutěži Česká mincovna odnesla i ocenění za třetí místo. První místo bylo uděleno za 40-Dukát Jana Lucemburského z ryzího zlata, o průměru medaile 50 mm. Tato medaile váží 139,5 g, vyšla v nákladu pouhých 100 kusů a autorem je ak.mal. Karel. Zeman.
Třetí místo Česká mincovna získala za Pětidukát ČR 2008 , který je také z ryzího zlata a má hmotnost 15,56 gramu a průměr medaile je28 mm. Autorem je Jaroslav Bejvl. Vydaná byla nákladem 200 kusů.

Jen pro doplnění uvádíme, že druhé místo získala medaile s motivem T.G.M. Nebát se a nekrást, vydaná jak v ryzím zlatě o hmotnosti o 7,3g a v nákladu 500ks, tak i v ryzím stříbře o hmotnosti 7g v nákladu 1000ks. Autorem této medaile je L. Charvát a vydavatelem je společnost Lucid.
Starší aktuality


Archiv aktualit