Pobočka Liberec je z důvodu nemoci uzavřena. Za vzniklé potíže se omlouváme. Více info na stránce oznameni.
+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 6 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec,
na Slovensku Bratislava a Košice.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Získali jsme ocenění
ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH FIREM
CZECH 100 BEST
České puncovní značky
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Nález dvou potopených lodí

Autor: Internet

Společnost Odyssey Marine Exploration tento týden ohlásila nález dvou vraků lodi v severní části Atlantického oceánu. Tato floridská záchranná společnost podala ve středu u příslušných federálních úřadů v Tampě žádost o exkluzivní práva na prozkoumání a záchranné práce vraku lodi a své veřejné prohlášení vydala v pátek.

Podle společnosti Odyssey dva vraky lodi mají železní pláště trupu a doposud se je nepodařilo identifikovat. Společnost dále sdělila, že věří, že vraky obsahují cenný náklad, který se nachází mimo teritoriální vody jakéhokoli suverénního státu. Vraky se nacházejí více jak 300 mil od vstupu do La Mancheského kanálu.

Z dokumentů předaných federálním úřadům plyne, že jeden z vraků je 400 metrů pod hladinou moře a druhý 600 metrů, odpočívající zhruba 100 mil jihozápadně od břehů Irska.

Další nález Odyssey
Z historie nalezených vraků lodí, které společnost objevila, je ta nejzajímavější zároveň i vrakem s nejcennějším nákladem v historii. Její nálaz ohlásila společnost v květnu 2007. Šlo o vrak španělské lodi z koloniální doby, který se jmenoval ?Black Swan? (Černá labuť). Jejím nákladem bylo více jak 500.000 stříbrných a zlatých mincí vážících skoro 17 tun. Po ohlášení tohoto nálezu ihned Španělsko podalo určující žaloby na tento vrak a jeho náklad, který označilo za své kulturně- historické dědictví a které by mělo být navráceno. Naproti tomu Odyssea tvrdí, že vrak byl nalezen v mezinárodních vodách a legálně získaný. Případ vlastnictví je nyní projednáván před Americkým federálním soudem.
Starší aktuality


Archiv aktualit