+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Aktuality

 

18. sklizeň centů

Autor: Internet

Ve Spojených státech začal již 18. ročník sklizně centů. Dospělý prohlížejí peněženky a děti otevírají kasičky, kde všichni hledají drobné. Téměř 500.000 studentů z celých Spojených států začalo se sběrem drobných mincí. Chodí od domu k domu a žádají o ně. Vybrané mince samozřejmě nekončí u studentů, ale jsou shromažďovány pro dobročinné účely. Dalším pozitivním dopadem je i samotný fakt, že se mladí lidé naučí znát hodnotu malých mincí, společné práci pro dobrou věc, jež přispívá společnosti.

Celá akce potrvá až do Dne Díkůvzdání a proběhne v režii studentů do 14let. Těmto studentům se říká Sběrači centů. Sbírají mince v rodině, od přátel a sousedů. Sesbírají miliony centů. Výtěžek z akce je věnován neziskovým organizacím z nerůznějších oblastí působnosti. Kam konkrétně výtěžek poputuje si rozhodnou studenti sami, a to hlasováním.

Podle pořádající organizace (Common Cents) bylo neziskovým organizacím od začátku pořádání sklizně centů (1991) rozděleno 6,8 miliónů amerických dolarů. V prosinci 2007 bylo v New Yorku na rohu ulic 50. a 51. postaveno pole (165 x 30 stop) pro sklizeň centů. Bylo naplněno neuvěřitelnými 100 milióny darovaných centů vážících více jak 300 tun o celkové hodnotě 799,033.35 USD.
Starší aktuality


Archiv aktualit