+420 232 003 050 – zákaznická linka  po–pá 08:30–17:00
Košík
Výhody nákupu na zlataky.cz
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
 Partneři
Jsme oficiální smluvní partner
ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY
Přehled puncovních značek
České puncovní značky

Aktuality

 

Skauti budou mít v Americe vlastní minci

Autor: Internet

Stejně tak jako ve Sněmovně, tak i v Senátu prošel zákon (H.R. 5872) na novou pamětní minci, která vyjde k příležitosti sto let trvajícímu skautskému hnutí ve Spojených státech. Oběmi komorami zákon prošel drtivou většinou a míří k podpisu prezidenta.

Americký kongresman Pete Sessions představil tento zákon v dubnu a řekl: "Skauti jsou významnou částí americké kultury, tvořící řádné občanské hodnoty a dovednosti miliónů mladých lidí. Jako skaut ve čtvrté generaci v naší rodině si velice vážím skautské historie vštěpování smyslu povinnosti k Bohu, zemi a k sobě."

Skaut byl ve Spojených státech založen 8. února 1910. Od té doby skautem prošlo více jak 111 miliónů mladých lidí. Členové současného 110. kongresu mají se skautem vlastní zkušenosti, a to ve 248. případech u členů Sněmovny reprezentantů a Senátu.

Rozhodně v tomto případě jde o zajímavý titul, který si skauti po celém světě nenechají ujít. Neměl by proto chybět ani ve Vaší sbírce.

V případě, že se pro tento titul rozhodnete, můžete si jej u nás objednat, a to zaslání e-mailu . Realizace tohoto titulu je datována na rok 2010.
Starší aktuality


Archiv aktualit