Průměr: 22 mm
Hmotnost: 7,98 g
Ryzost: 917/1000 Au, 22 karátové zlato
Hrana: vroubkovaná
Autor: Leonard Charles Wyon
Náklad: 2 911 000 ks
Ražba: S - mincovna Sydney
Zlatý australský Sovereign 1866
Zlaté mince vydávané v Austrálii v letech 1857 - 1870 v období Britského impéria za vlády Královny Viktorie. Tyto zlaté mince se získávají jen velmi zřídka a proto jsou velmi vyhledávané sběrateli a investory.
Pro tuto minci doporučujeme tyto univerzální etue:
Královna Viktorie

Viktorie (24. květen 1819 – 22. leden 1901) byla královna Spojeného království Velké Británie a Irska od 20. června 1837 a první císařovna Indie od 1. května 1876 až do své smrti. Období její vlády trvalo 63 let a 7 měsíců což je nejdelší období vlády jednoho panovníka na britském trůnu. Doba, po kterou vládla, bývá označováno jako viktoriánské období a je charakteristické bouřlivým průmyslovým, politickým, vědeckým a vojenským rozvojem britských území.
Ačkoli Viktorie nastoupila na trůn v době, kdy byla Británie zavedenou konstituční monarchií a panovník uplatňoval svůj vliv nepřímo přes doporučení předsedy vlády, byla královna stále velmi důležitým symbolem. Období její vlády bylo poznamenáno velkým rozšířením britského impéria, které v té době dosáhlo svého vrcholu a stalo se hlavní politickou silou světa té doby.
Viktorie pocházela z německého prostředí. Jednalo se o dceru prince Eduarda Augusta, vévody z Kentu a princezny Viktorie Sasko-Kobursko-Saalfeldské, vnučku Jiřího III. a neteř svého předchůdce krále Viléma IV. Pro svých devět dětí a 42 vnoučat dohodla manželství po celé Evropě a proto pak byla později nazývána evropskou babičkou. Jednalo se o posledního panovníka hannoverské dynastie na britském trůnu. Její syn a následník Eduard VII. patřil do následující Sasko-Kobursko-Gothajské dynastie.