1. 6. 2020 — NEFIXAČNÍ DEN — NENÍ MOŽNÉ FIXOVAT! Co je nefixační den   Děkujeme za pochopení Tým Zlaťáky

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Zlatá uncová medaile Dějiny válečnictví - Bitva u Waterloo 2015 Proof

Zlatá uncová medaile Dějiny válečnictví - Bitva u Waterloo 2015 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Zlatá uncová medaile Dějiny válečnictví - Bitva u Waterloo 2015 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 003174
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamětní medaile
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 31,1 g
Ryzost: 999,9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: hladká s popisem a číslováním
Autor: ak. mal. Karel Zeman
Emise: červen 2015
Náklad: pouze 100 ks
Ražba: Česká Mincovna

Dějiny válečnictví

Velkolepá sběratelská série Dějiny válečnictví připomíná řadu vojenských střetnutí, která změnila historii. Mezi nimi pochopitelně nemůže chybět ani bitva u Waterloo, jež znamenala definitivní porážku císaře Napoleona Bonaparte. Odehrála se právě před 200 lety, dne 18. června 1815, a Česká mincovna tomuto výročí věnuje výjimečnou medaili z ryzího zlata o hmotnosti jedné unce.

Bitva u Waterloo vešla do dějin jako rozhodující řež napoleonských válek. Legendární souboj armád sedmi evropských států přinesl porážku Francie, odstoupení Napoleona z trůnu a následně zánik prvního francouzského císařství. Francouzská Armée du Nord byla vévodou Wellingtonem poražena na hlavu a císařův osud zpečetila internace a smrt na ostrově Svatá Helena.

Místo bitvy nyní zdobí památník, jemuž se přezdívá Lví kopec. Jeho dominantou je totiž socha lva symbolicky cenícího zuby směrem k Francii. Každý rok se zde za účasti velkého počtu vojenských klubů, českých nevyjímaje, koná rekonstrukce bitvy. O tom, že Češi historii milují, svědčí i fakt, že ražby s dobovými motivy patří mezi numismatiky k nejoblíbenějším. Dokládá to i velký zájem o medaile série Dějiny válečnictví, která doposud představila Atentát v Sarajevu a Karla Velikého. Autorem přepychové emise je již tradičně akademický malíř Karel Zeman. Správnost této volby dokládá nejen úžasné provedení medaile, ale také fakt, že se autor osobně rekonstrukce bitvy u Waterloo zúčastnil. Své dojmy zúročil při tvorbě obou stran ražby. Averz medaile nese portrét vítězného Arthura Wellesleyho, 1. vévody z Wellingtonu, doprovázeného skotskými horaly 92. pluku vedenými do bitvy dudákem. Reverz pak autor věnoval vyobrazení silného momentu, kdy se seržant Charles Ewart zmocňuje francouzské orlice 42. pluku, jemuž se do osudové bitvy u Waterloo říkalo „neporazitelní“.

Bitva u Waterloo se svým mistrovským zpracováním nepochybně zařadí na čestné místo v hodnotných sbírkách a současně se stane promyšlenou investicí do umělecky zpracovaného zlata!Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    CESKA MINCOVNA
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.