+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Zlatá půluncová medaile Vysvěcení kaple sv. Václava 2017 Proof

24 950 Kč vč. DPH
Zlatá půluncová medaile Vysvěcení kaple sv. Václava 2017 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Zlatá půluncová medaile Vysvěcení kaple sv. Václava 2017 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004358
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamětní medaile
Průměr: 28 mm
Hmotnost: 15,56 g
Ryzost: 999,9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: hladká s číslováním
Emise: listopad 2017
Náklad: pouze 99 ks
Ražba: Česká Mincovna

Medaile bankovních soutěží 2017

Léta páně 1367 byla za účasti Karla IV. slavnostně vysvěcena pražská kaple svatého Václava. O 650 let později se oba tito velikáni setkávají na půluncové pamětní medaili České mincovny z ryzího zlata

Kaple svatého Václava v katedrále svatého Víta na Pražském hradě je ústředním ideologickým prostorem chrámu a patří k nejvýznamnějším pokladům středověkého stavitelství. Architektem svatyně nebyl nikdo menší než gotický génius Petr Parléř a tvůrcem jejího ikonografického programu se stal sám Karel IV. Otec vlasti byl totiž Václavovým velkým obdivovatelem. Desátek z výnosu zlatých a stříbrných dolů v Čechách, který byl věnován na výstavbu katedrály, byl proto použit v prvé řadě k výzdobě světcova hrobu. Kapli vévodí kamenná kultovní socha svatého Václava vytesaná Petrem Parléřem a na stěnách kaple byl zvěčněn i Karel IV. – spolu se svou čtvrtou manželkou Alžbětou Pomořanskou a se svým synem Václavem IV. je součástí pašijové malby s motivem ukřižování Ježíše Krista. Po vysvěcení roku 1367 císař kapli zařadil do korunovační ceremonie – Svatováclavská koruna měla spočívat na lebce svatého Václava a pro uložení korunovačních klenotů zde byla vybudována samostatná komora.

Zlatá medaile, která je součástí volného cyklu České mincovny věnovaného nejkrásnějším nerealizovaným návrhům přihlášeným do soutěží České národní banky, je dílem přední akademické sochařky Majky Wichnerové. Ta v uměleckém klání ČNB obsadila třetí místo „za nápaditou kompozici a za bohatou a citlivou modelaci“. Při tvorbě averzní strany se inspirovala výzdobou kaple – sochou svatého Václava a nástěnnou malbou Karla IV. Reliéf reverzní strany pak vychází z okovaných dveří svatostánku.

Emisní náklad činí pouhých 99 medailí ručně číslovaných na hraně. Součástí každé je ilustrovaný certifikát pravosti, který vypráví příběh velkolepé stavby.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.