+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Zlatá půluncová medaile Marta Kubišová 2017 Číslováno Proof

Zlatá půluncová medaile Marta Kubišová 2017 Číslováno Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Zlatá půluncová medaile Marta Kubišová 2017 Číslováno Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 15 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 29 950 Kč
Poštovné od: 149 Kč
Kód produktu: 004312
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Zlatá pamětní medaile
Průměr: 28 mm
Hmotnost: 15,56 g
Ryzost: 999,9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: hladká s číslováním
Autor: Roman Shamilyan
Emise: říjen 2017
Náklad: pouze 100 ks
Ražba: Česká Mincovna

Slavíci ve zlatě

Další hvězdnou zpěvačkou, které vzdává hold půluncová zlatá pamětní medaile České mincovny z cyklu Slavíci ve zlatě, se stává Marta Kubišová. Žena, která slaví 75. narozeniny, do dějin vstoupila nejen jako trojnásobná vítězka prestižní hudební ankety, ale také jako hlas svobody.

Textař a básník Petr Rada spolupracoval s řadou československých hvězd – například s Karlem Gottem, Waldemarem Matuškou či Hanou Zagorovou, kteří se již v sérii hudebních ražeb České mincovny objevili. Avšak zřejmě nejslavnějším ze stovek jeho textů se stala Modlitba pro Martu. Původně vznikla jako zcela nevinná skladba pro populární televizní pořad Píseň pro Rudolfa III., ale po nechvalně proslulých srpnových událostech roku 1968 dostala zcela jiný význam. Text inspirovaný slovy Jana Amose Komenského, který prožil většinu svého života v exilu, kde marně čekal na návrat do nesvobodné vlasti, se stal výrazem národního odporu proti okupaci vojsky Varšavské smlouvy. Interpretkou písně, jejíž hudbu složil Jindřich Brabec, se, jak její název napovídá, stala právě Marta Kubišová. Pouhých několik dní po obsazení Československa se zpěvačce podařilo propašovat zvukový záznam do rozhlasu, který jejím prostřednictvím burcoval obyvatelstvo k odporu proti utlačovatelům. Režim si tuto „urážku“ nenechal líbit – postupně a usilovně pracoval na tom, aby jejím autorům zničil kariéru i život. Povedlo se mu to, ale ne navěky. Modlitba zazněla znovu roku 1989, kdy – pochopitelně opět v nezaměnitelném podání Marty Kubišové – doprovázela sametovou revoluci na Václavském náměstí.

Originální pamětní medaili vdechl život mladý výtvarník Roman Shamilyan. Averzní straně vévodí zpěvaččina tvář se zjednodušenými rysy a její ústa překrývá hvězda symbolizující útisk totalitního režimu. Kompozici doplňuje ještě jméno MARTA KUBIŠOVÁ. Reverz medaile pak vyplňuje text Modlitby pro Martu překrytý čtyřmi letopočty – 66, 68, 69 a 70. První tři data připomínají vítězství v anketě Zlatý slavík, čtvrté je opět překryté pěticípou hvězdou a symbolizuje zákaz veřejného vystupování i čtvrtého zlatého slavíka, o kterého zpěvačku připravila manipulace komunistického režimu.

Prvních 100 kusů z omezeného emisního nákladu 300 půluncových medailí je ručně číslováno na hraně.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.