+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Zlatá mince Dvacetikoruna 60. výročí vlády Františka Josefa I. Rakouská ražba 1908

19 500 Kč osvobozeno od DPH
Zlatá mince Dvacetikoruna 60. výročí vlády Františka Josefa I. Rakouská ražba 1908
* povinná informace
Typ ceny:

Zlatá mince Dvacetikoruna 60. výročí vlády Františka Josefa I. Rakouská ražba 1908


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005523
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Jubilejní dvacetikoruna 1908
Průměr: 21 mm
Hmotnost: 6.775 g
Ryzost: 900/1000 Au, 21.6 Kt
Hrana: hladká s popisem
Náklad: 186 346 ks
Autor: Andreas Neudeck
Rok vydání: 1908
Ražba: Vídeňská mincovna

Zlatá výroční dvacetikoruna - 60. let vlády Františka Josefa I.

Zlatá pamětní mince vydaná u příležitosti diamantového výročí vlády Františka Josefa I. v roce 1908. Mince na svém rubu nese státní znak Rakouského císařství, které doplňují letopočty výročí "1848 - 1908" a nominální hodnota mince "20 CORONE". V dolní části mince je uveden latinský nápis "DVODECIM LVSTRIS GLORIOSE PERACTIS" (volný překlad "60 let slavně završeno").
Líc mince nese podobiznu císaře Františka Josefa I. hledící vpravo. V opisu mince je uveden nápis "FRANC·IOS·I·D·G·IMP·AVSTR·REX BOH·GAL·ILL·ETC·ET AP·REX HUNG·"
Zlaté dvacetikoruny a obzvláště dvacetikoruny vydané k diamantovému výročí se získávají jen velmi zřídka a proto jsou velmi vyhledávané sběrateli a investory.

Pro tuto minci doporučujeme tyto univerzální etue:

kozenkova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm mahagonova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm akrylova_krabicka_pro_jednu_minci_do_1oz_leuchtturm

František Josef I.

Franz Josef I.

František Josef Karel (Franz Joseph Karl von Habsburg) se narodil 18. srpna 1830 v 9:45 ve Vídni jako syn arcivévody Františka Karla (mladšího syna císaře Františka I.) a jeho ženy Žofie, bavorské princezny. Měl 4 sourozence: Maxmiliána, Karla Ludvíka , Marii Annu (zemřela v dětství) a Ludvíka Viktora.

Císařem se stal ve svých osmnácti letech, když během potlačení březnové revoluce v roce 1848 odstoupil jeho strýc Ferdinand I. a jeho otec se vzdal trůnu. Od počátku spatřoval svou hlavní úlohu v zamezení další revoluce. Opřel se při tom především o armádu a církev. To, že na většině dobových fotografií je zobrazován v uniformě však vyplývá ze skutečnosti, že v jeho době neexistoval civilní oděv, který by byl hodný císaře.

V Rakousku-Uhersku se v průběhu války projevily všechny jeho problémy. Jedním z největších problémů byla národní nejednotnost a špatná ekonomická situace. Válka Rakousko-Uhersko vyčerpávala více než jiné země a to se bylo nuceno orientovat stále více na Německo, což vzbuzovalo nelibost u neněmeckých národů monarchie.

František Josef I. zemřel uprostřed první světové války, 21. listopadu 1916, ve Vídni. Jeho pompézní pohřeb byl zastíněn válečnými událostmi a následným pádem rakousko-uherské monarchie, již císař spojoval.

Po jeho smrti nastoupil na trůn Karel I., jeho politika však nedokázala najít cestu k novým národním snahám. V již zoufalé situaci se pokusil vyhlásit 16. října 1918 federaci, ještě v průběhu října se začalo Rakousko-Uhersko rozpadat. 28. října 1918 bylo vyhlášeno Československo. 1. listopadu 1918 zprostil Karel I. uherskou vládu přísahy věrnosti.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté historické mince
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.