+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Zlatá medaile 2 Kč 1995 Standard

13 900 Kč vč. DPH
Zlatá medaile 2 Kč 1995 Standard
* povinná informace
Typ ceny:

Zlatá medaile 2 Kč 1995 Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 001848
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá medaile motiv 2 Kč
Průměr: 22 mm
Hmotnost: 7.78 g
Ryzost: 999,9/1000 Au
Hrana: hladká
Provedení: Standard
Autor: J.Dostál, J.Truhlíková-Spěváková
Náklad: 300 ks
Emise: 1995
Ražba: Česká Mincovna

Mincovní město Jablonec nad Nisou

Raritní zlatá medaile 2 Kč vydaná v roce 1995 Českou mincovnou v ryzosti 999,9 nejčistšího zlata je věnovaná mincovnímu městu Jablonci nad Nisou. Tyto zlaté medaile se objevují jen zřídka a proto jsou velmi vyhledávané sběrateli a investory. Medaile je dodávána v plastové dárkové etui v limitovaném nákladu pouze 300 kusů!

Jablonec nad Nisou

zlata_medaile_2_kc_1995_standard

Jablonec nad Nisou (německy Gablonz an der Neiße, polsky Jabłoniec nad Nysą) je statutární město v Libereckém kraji, 9 km jihovýchodně od Liberce, v údolí řeky Nisy a jejich přítoků. V roce 2011 zde žilo zhruba 45 tisíc obyvatel a má rozlohu 31,38 km2. Je sídlem okresu Jablonec nad Nisou a patří do volebního obvodu č. 35 pro volby do Senátu.

Město je proslulé výrobou skla a bižuterie. Nabízí také vyžití v množství sportovních i turistických aktivit v atraktivním okolí města, které tvoří jak romantické Maloskalsko, tak populární Jizerské hory. Je v něm zastoupena i řada jiných odvětví průmyslu.

Česká mincovna, a.s. sídlí v Jablonci nad Nisou. Založena byla v roce 1993 po rozpadu československé federace, kdy vyhrála výběrové řízení na dodavatele oběžných mincí pro nově vznikající samostatnou Českou republiku. Svým vznikem navázala na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy, Slezska a Slovenska. Po celou dobu své existence je výhradním dodavatelem oběžných a pamětních mincí pro potřeby České národní banky. Je tedy jedinou tuzemskou mincovnu oprávněnou razit mince pro centrální bankou. Na svém kontě má také ražbu oběživa pro zahraniční centrální banky, konkrétně např. pro Moldávii, Arménii, Venezuelu, Spojené arabské emiráty, nebo Libanon. Kromě toho provádí vlastní emisi pamětních medailí, replik historických mincí, žetonů a medailonků.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.