1. 6. 2020 — NEFIXAČNÍ DEN — NENÍ MOŽNÉ FIXOVAT! Co je nefixační den   Děkujeme za pochopení Tým Zlaťáky

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Zlatá čtvrtuncová mince České tenisové legendy - Petra Kvitová 2018 Proof

Zlatá čtvrtuncová mince České tenisové legendy - Petra Kvitová 2018 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Zlatá čtvrtuncová mince České tenisové legendy - Petra Kvitová 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005244
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Zlatá pamětní mince
Nominál: 25 WST
Průměr: 22 mm
Hmotnost: 7,78 g
Ryzost: 999,9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Autor averzu: Ladislav Vraný
Autor reverzu: MgA. Martin Dašek
Emise: září 2018
Náklad: pouze 200 ks
Emitent: Samoa
Ražba: Česká Mincovna

České tenisové legendy

Sběratelská minisérie zlatých mincí České mincovny s názvem České tenisové legendy se loučí. Pátá a poslední ražba je věnována dvojnásobné wimbledonské vítězce Petře Kvitové.

„Jako malá jsem tenis pinkala jen tak pro zábavu a nikdy bych si nepomyslela, že bych vůbec kdy mohla hrát grandslam. Myslím, že ani táta se mnou neměl velké ambice. Říkal si, že to buď půjde, nebo nepůjde,“ vzpomíná Petra Kvitová, která pod vedením svého otce začala hrát tenis v pouhých čtyřech letech. Profesionálkou světové úrovně se stala v šestnácti a záhy se zařadila mezi absolutní tenisovou špičku. Celý sportovní svět nadchla svým agresivním, útočným a riskantním pojetím hry s velmi dobrým podáním. Je známá pro své rychlé údery i servisy, které hraje levou rukou a které jí v letech 2011 a 2014 zajistily vítězství ve wimbledonské dvouhře. Tehdy se stala první tenistkou narozenou v 90. letech, která vyhrála turnaj velké čtyřky. To však není vše. Mezi dosavadní úspěchy Petry Kvitové ve dvouhře patří mimo jiné sedm titulů ITF, dvacet dva titulů WTA či bronzová medaile z olympijských her v Riu. A její kariéra ještě zdaleka nekončí…

Autorem závěrečné tenisové mince se stal akademický sochař Jiří Dostál, který má se sportovními tématy bohaté zkušenosti. Na reverzní straně zvěčnil vítězný moment Petry Kvitové, která drží wimbledonskou trofej – Venus Rosewater Dish. Opis předkládá anglický text „CZECH TENNIS LEGEND PETRA KVITOVA“ a výběr z jejích největších tenisových úspěchů. Sportovní mince České mincovny vycházejí v licenci zahraničního vydavatele, kterým je stát Samoa, a jejich averzní strana proto nese jeho nezbytné náležitosti – státní znak, jméno a profil královny Alžběty II., nominální hodnotu 25 DOLLARS (WST) a letopočet emise 2018. Kompozici doplňuje ještě nápis „WIMBLEDON CHAMPIONS“.

Mince, která vychází v nákladu čítajícím pouhých 200 kusů, je doplněna česko-anglickým certifikátem pravosti, který popisuje vítěznou sportovní dráhu Petry Kvitové z pohledu jejího tenisové kolegy Jana Kodeše. Nezapomeňte, že kompletní pětici pamětních mincí si můžete uložit do dřevěné sběratelské etue.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    CESKA MINCOVNA
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.