zlataky.cz
...skutečné hodnoty ve Vašich rukou.
   Kč   €  $  
v košíku je 0  položek
celkem za  0 Kč
Au 1 263,70 USD/oz -0,01% dif Ag 17,50 USD/oz +0,06% dif Pt 937,00 USD/oz -0,11% dif Pd 630,00 USD/oz +0,16% dif USD 24,86 Kč +0,04% dif EUR 27,03 Kč -0,04% 
24.10.2016 03:36:01

Hlídání ceny
Stříbrný přívěsek k svátku Sv. Valentýna "Díky, že jsi" Proof

Stříbrný přívěsek k svátku Sv. Valentýna "Díky, že jsi" Proof
 
* povinná informace
 
*
*
*
*
*
   

Stříbrný přívěsek k svátku Sv. Valentýna "Díky, že jsi" Proof

Stříbrný přívěsek k svátku Sv. Valentýna "Díky, že jsi" Proof

Dostupnost na prodejnách

Praha KOBrno KOOstrava KOCentrála KO

Vyprodáno
doporučujeme vyplnit žádanku

Chcete více informací?
Kolik stojí poštovné?
Jak nakupovat investiční kovy?

Kód: 001452

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.

Prosím, opište text z obrázku!Stříbrná pamětní medaile
Průměr: 20 mm
Hmotnost: 2.2 g
Ryzost: 999/1000 Ag
Hrana: hladká
Provedení: Proof
Emise : 15.1.2011
Autor: Bc.Zuzana Hubená, DiS, ak.soch.Majka Wichnerová
Ražba: Česká Mincovna

Stříbrný přívěšek k svátku sv. Valentýna s nápisem "Díky, že jsi" proof

Svátek sv.Valentýna je příležitostí projevit svým blízkým lásku a náklonnost.

Proč si právě 14. února dávají zamilovaní dárečky a posílají si romantické esemesky? Ačkoli existuje více verzí, svátek podle některých pramenů dostal jméno podle kněze, který zemřel mučednickou smrtí za vlády Klaudia II. někdy ve 3. století n. l. Podle legendy se kněz zamiloval do dcery žalářníka a poslal jí milostný dopis, který podepsal – „tvůj Valentýn“. O pár století později (v roce 496 n. l.) pak papež Gelasius I. nahradil oslavy příchodu jara, tzv. Luperkálie, dnem sv. Valentýna. Jako den zamilovaných a romantické lásky se začal slavit asi od 14. století. První historicky doložená zamilovaná přání-básně, dnes označovaná jako Valentýnky, posílal své ženě z vězení mladý francouzský vévoda již v roce 1415. Svátek sv. Valentýna se postupně rozšířil a dnes se slaví v mnoha zemích světa. Na averzní straně medaile vyobrazila výtvarnice Zuzana Hubená nejtypičtější motiv, který je s tímto svátkem spojován, srdce – částečně propojená a navzájem se protínající. Srdce nejsou tvořena prvoplánově, dvě se blýskají v poli medaile. Spojnice tvoří antické akanty, které symbolizují tradici svátku a osobu sv. Valentýna. Jako všeobecný symbol míru a lásky je doplňuje holubice a vavřínové lístky. Vavřín nahrazuje rozkvetlé květy mandlovníku, kterými se dříve zamilovaní obdarovávali. Na reverzní straně medaile je svitek nebo listina, na které je vyryt text "Děkuji, že jsi". V horní i spodní části jsou umístěny snítky myrty. Motivy na okraji uzavírá perlovec neboli astragal, oblíbený ornament vzniklý v antice a běžný u nás od renesance, připomínající šňůru perel.

Medailonek lze zavěsit na řetízek.

Náklad není limitován.Ověřeno zákazníky
Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné medaile -  Proof nebo Běžnou kvalitu?   -  Jak poznat a nakupovat zlato!   -  Co je to „žádanka mincí“? Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na tel.: 800 400 180. Rádi a ochotně Vám poradíme.