800 400 180  

Volejte zdarma po-pá: 8:00 - 20:00

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

3 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně a Ostravě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Stříbrné mince ČR

Stříbrné pamětní mince ČR jsou tuzemské mince ražené jako připomenutí určité události, osobnosti, nebo věci, z toho vychází i jejich design. Od roku 1993 mince emituje Česká národní banka a jsou raženy v České mincovně.

Stříbrné pamětní mince mají vysokou historickou a finanční hodnotu, zpravidla připomínají důležité milníky a osobnosti naší historie, sběratelé si jich velmi cení.

Pamětní mince dělíme na oběžné, které jsou běžným platidlem s významnou sběratelskou hodnotou a neoběžné, které jsou také legálním platidlem, nejsou však v oběhu. Finanční hodnota převyšuje tu nominální.

Po vzniku Československa v roce 1918 vzniká Národní banka Československá, která začíná razit české stříbrné a zlaté pamětní mince a medaile. Po druhé světové válce je ražba rozšířena a mince i medaile jsou raženy v pravidelných emisních plánech.

skrýt filtr
Provedení
Rok ražby
Téma
Cena

Seřadit podle:
Cena  vzestupně sestupně

Mohlo by Vás zajímat - Stříbrné mince ČRHistoricky první českou měnou denár reformoval Přemysl Otakar I., kdy se přešlo na tzv. brekteáty. Za vlády Václava II., se pak objevily pražské groše, kdy se ražba mincí přesunula do Kutné hory. Pražský groš se razil celých 247 let.

V 16. století se pak objevil tolar, který postupně vytlačil pražský groš. Po roce 1623 habsburtští monarchové vytvořili krejcary, které vlivem velkých vojenských výdajů a rozmarného života šlechty byly značně nestabilní. Za vlády Marie Terezie došlo ke stabilizaci měny zavedením tzv. Tereziánského tolaru.