Upozornění: Sledujte aktuální změny obchodních podmínek Více informací najdete zde. Současně tím dochází ke změně fixačních pravidel.

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince Zvířecí hlava - vlk 1 Oz Extra High Relief 2019 Proof

2 990 Kč vč. DPH
Stříbrná mince Zvířecí hlava - vlk 1 Oz Extra High Relief 2019 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince Zvířecí hlava - vlk 1 Oz Extra High Relief 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005604
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní mince
Extra High relief (EHR)
Nominál: 25 CAD
Průměr: 36 mm
Hmotnost: 31.3 g
Ryzost: 999.9/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Autor: Claude Thivierge, Susanna Blunt
Emise: 2019
Náklad: pouze 2 500 ks
Ražba: Kanadská královská mincovna

Extraordinarily-High relief Multifaceted Animal Head: Wolf

Unikátní stříbrnou minci v provedení Extra high relief vydává Kanadská královská mincovna pro rok 2019 precizně raženou ve špičkové kvalitě proof o váze 1 Oz (31,3 g) a v ryzosti nejčistšího 99.99% stříbra.
Jedná se o první minci série "Multifaceted Animal Head" a její motiv představuje symbol síly a vytrvalosti - vlka. V rámci této série budou dále vydány mince s motivem Medvěda (emise říjen 2019) a Rysa (emise prosinec 2019).

Pro rub mince zvolil všestranný kanadský umělec Claude Thivierge motiv vlka šedého (vlk obecný - Canis lupus), klasického představitele kanadské divočiny. Vytvořil multi-fazetovou vlčí hlavu tvořenou 435 polygony, které vystupují z ploché mince jako trojrozměrná skulptura. Tohoto efektu bylo dosaženo inovativní technikou ražby v Extra vysokém reliéfu (EHR), která zvedá minci na 6 mm výšky. Nejvyšší kvalita provedení proof v kombinaci s reliéfem EHR na lehce matným pozadím dává motivu bezkonkurenční lesk a ostrost připomínající zářící diamant. Motiv v horní části mince doplňuje nápis "CANADA", u dolního okraje je uvedena nominální hodnota "25 DOLLARS" a v levé části mince jsou umístěny iniciály autora "CT".

Líc zobrazuje na fazetami tvořeném pozadí tradiční portrét britské královny Alžběty II. od Susanny Blunt s nápisy "ELIZABETH II", "D.G. REGINA", iniciály autorky "SB" a rok "2019".

Mince je dodávaná v luxusní dárkové krabičce spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 2 500 kusů pro celý svět!

Série Multifaceted Animal Head - světová novinka ve světě numismatiky
Mince této série jsou raženy zcela novou technologií, která posouvá hranice v mincovním světě. Kanadská mincovna zde definuje zcela nový termín pro reliéf - Extraordinarily High Relief (EHR - Extra vysoký reliéf). Výsledný produkt připomínají malou sochu o průměru 36 mm. Běžné mince tohoto průměru nepřekročí reliéfní výšku 2 mm. Reliéf u série Multifaceted Animal Head dosahuje 6 mm, což odpovídá výšce pěti 1 uncových mincí naskládaných na sebe.
Kompletní příprava a ražba mincí trvala oproti běžným 10 měsícům celé 3 roky. Rytci přizpůsobili své tradiční postupy při modelování, technologii ražby a leštění raznic tak, aby dosáhli nového mimořádně vysokého reliéfu. Střížky byly konstruovány speciálně pro tyto mince a následnou trojnásobnou ražbu.
Všímaví sběratelé jistě ocení konzistentní rozvržení jednotlivých fazet u hlavy každého ze zvířat. I pro detaily jako jsou uši a nosní dírky existuje společný vzorec, díky kterému se tato sada mincí stává skutečným mistrovským dílem.
K dosažení dalšího milníku došlo také na lícní straně mince s portrétem královny. Jedná se o první mince Kanadské královské mincovny, kde pozadí tvoří leštěné fazety.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.