+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince Zenobie 2011 Proof Togo

1 720 Kč vč. DPH
Stříbrná mince Zenobie 2011 Proof Togo
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince Zenobie 2011 Proof Togo


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 001246
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní mince kolorovaná
Nominál: 500 Francs
Průměr: 35 mm
Hmotnost: 15,5 g (1/2 Oz)
Materiál: 925/1000 Ag
Kvalita provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Náklad: 1000 ks, číslovaných
Emise: 2011
Ražba: Republika Togo

Série Greatest She Warriors (Největší bojovnice)

Exkluzivní stříbrná mince vydaná republikou Togo v roce 2011 ze série Greatest She Warriors (Největší bojovnice) zobrazuje na svém rubu podobiznu syrské královny Zenobie. Protrét doplňují nápisy "GREATEST SHE-WARRIORS" (Největší bojovnice),"ZENOBIA" a rok vydání. Mince je částečně kolorovaná, trojúhelník symbolizuje ženství. Líc zobrazuje státní emblém republiky Togo a nominální hodnotu.

Mince je dodávána v modré dárkové krabičce s šedostříbrným lemováním spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 1000 kusů pro celý svět!


stribrna_mince_zenobia_2011_proof_box.jpg

Zenobie

Septimia Zenobia, počeštěně Zenobie (kolem 240, Palmýra - po 274, Řím), byla v letech 267/268-272 královna syrské Palmýry a v roce 272 společně se svým synem Vaballathem vzdorocísařovna římského císaře Aureliana (270-275). Vládu nad Palmýrou převzala po zavraždění svého manžela Odaenatha, který si na východě římské říše vybudoval za Galliena vlastní mocenskou základnu. Její jméno znělo v palmýrštině Bat-Zabbai, tedy dcera Zabbova, respektive polatinštěle Zenobiova.

Herbert_Schmalz_Zenobia

Zenobie byla patrně dcerou Palmýřana Iulia Aurelia Zenobia, jehož rodina získala římské občanství zhruba za Marka Aurelia nebo za Commoda. Někdy v padesátých letech se jako velmi mladá provdala za exarchu palmýrského Septimia Odaenatha, faktického vládce pouštního města. Stala se v pořadí jeho druhou manželkou (jméno první, s níž měl syna Hairana, není známo). Poněvadž Odaenathův vliv na římském východě po roce 260 nesmírně vzrostl a jeho výjimečné postavení potvrdil i císař Gallienus, stoupla i vážnost Zenobiina - vzestup navenek podtrhlo přijetí královského titulu Odaenathem kolem roku 263.

Po Odaenathově zavraždění koncem roku 267 vládla Zenobie jako poručnice svého nezletilého syna Vaballatha v Palmýře sama. Jádrem její domény byla provincie Sýrie, s určitými přesahy do Malé Asie a severní Mezopotámie. Oficiálně uznávala stejně jako Odaenathus svrchovanost císaře v Římě, ve skutečnosti však usilovala rozšířit svůj vliv do Arábie a Egypta. V obou případech se jí to po vojenských operacích roku 270 podařilo. Současně byla zahájena expanze na západ, do nitra Malé Asie.

Nový císař Aurelianus, který nastoupil na trůn po smrti císařů Galliena a Claudia II., nemohl samostatné vojenské podniky Palmýry natrvalo tolerovat. Zpočátku měl sice svázané ruce naléhavými úkoly na západě, ale jakmile to okolnosti dovolily, zahájil výpravu do Sýrie. Zenobie na to reagovala tím, že svého syna dala roku 272 prohlásit za císaře a sebe za císařovnu (Vaballathus měl již z dřívějška titul imperator).

Oproti své soupeřce měl Aurelianus výhodu, že velel legiím zoceleným v boji s barbary, které ho jako vojevůdce uznávaly. Zenobii proto ve dvou bitvách - u Antiochie a Emesy - snadno porazil a v srpnu 272 vstoupil do Palmýry. Královna se pokusila o útěk, byla ale zajata, souzena v Emese a nakonec vedena v triumfálním průvodu. Podle většiny antických autorů strávila zbytek života ve vile nedaleko Tivoli - mínění, k němuž se přiklání i současná historiografie. Kronikář Zosimos nicméně tvrdí, že při cestě do Říma odmítala potravu a zemřela hlady.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.

Nabídka týdne