+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince Diamantové výročí Elizabeth II. 2012 Piedfort Proof

6 200 Kč vč. DPH
Stříbrná mince Diamantové výročí Elizabeth II. 2012 Piedfort Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince Diamantové výročí Elizabeth II. 2012 Piedfort Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004319
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní mince
Nominál: 5 GBP
Průměr: 38,61 mm
Hmotnost: 56,56 g
Materiál: 925/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Emise: 2012
Náklad: pouze 3 250 ks
Ražba: The Royal Mint
Země původu: Velká Británie

Diamantové výročí vlády královny Elizabeth II. (1952-2012)

Exkluzivní stříbrná mince vydaná Britskou královskou mincovnou v roce 2012 a ražená ve špičkové kvalitě Proof o váze 56,56 g ve vysokém reliéfu a ve speciálním provedení, zvaném francouzsky, Piedfort (až dvojnásobná tloušťka mince), je věnovaná diamantovému výročí vládykrálovny Elizabeth II..

Mince nese na svém rubu portrét mladé královny Elizabeth II na počátku své kariery společně s latinským nápisem "DIR IGE DEVS GRESSVS MEOS" a rokem vydání "2012". Líc zobrazuje současný portrét královny Alžběty II. od Ian Rank-Broadleyho s nápisy: "ELIZABETH II D G REG F D" a nominální hodnotu "FIVE POUNDS". Královna je zde oděna do řádového pláště, jenž je součástí podvazkového řádu. Na hlavě má diadém, který jí věnovala královna Marie z Tecku (Queen Mary).

Mince je dodávaná v luxusní dárkové krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 3 250 ks pro celý svět.

stribrna_mince_diamantove_vyroci_elizabeth_ii_2012_piedfort_proof

Královna Alžběta II.

queen_elizabeth_ii_uk.jpg

Její Veličenstvo královna Alžběta II. (Elizabeth Alexandra Mary), anglicky Elizabeth II, (21. dubna 1926, Mayfair, Londýn, Spojené království) je vládnoucí královna šestnácti nezávislých států označovaných jako Commonwealth Realm. Jedná se o tyto státy: Antigua a Barbuda, Austrálie, Bahamy, Barbados, Belize, Grenada, Jamajka, Kanada, Nový Zéland, Papua-Nová Guinea, Svatý Kryštof a Nevis, Svatá Lucie, Svatý Vincenc a Grenadiny, Šalamounovy ostrovy, Tuvalu a Spojené království Velké Británie a Severního Irska.

V každé této zemi je považována za panovnici samostatného státu a plnění královských povinností pro každou zemi je oddělené. Dále je hlavou Commonwealthu a nejvyšší představitelkou Anglikánské církve. I přes velký počet funkcí v souladu se zvykovým právem zasahuje do politiky jen výjimečně.

Alžběta se stala britskou královnou po smrti svého otce Jiřího VI. 6. února 1952. V dlouhém období její vlády došlo k zániku Britského impéria (proces, který byl zahájen již za jejího otce) a následnému vzniku Commonwealthu. Poté, co britské kolonie získávaly nezávislost, se stala královnou několika nově osamostatněných zemí. Některé z nich později změnily svůj status na republiku.

Alžběta se roku 1947 vdala za Philipa, vévodu z Edinburghu a královský pár má čtyři potomky. Alžběta je také jedním z nejdéle vládnoucích britských panovníků.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.