zlataky.cz
...skutečné hodnoty ve Vašich rukou.
   Kč   €  $  
v košíku je 0  položek
celkem za  0 Kč
Au 1 269,85 USD/oz -0,00% dif Ag 17,67 USD/oz +0,11% dif Pt 972,00 USD/oz -0,21% dif Pd 618,00 USD/oz +0,49% dif USD 24,79 Kč +0,04% dif EUR 27,03 Kč -0,04% 
28.10.2016 02:30:01

Hlídání ceny
Stříbrná mince Beruška Cloisonné 2009 Proof Palau

Stříbrná mince Beruška Cloisonné 2009 Proof Palau
 
* povinná informace
 
*
*
*
*
*
   

Stříbrná mince Beruška Cloisonné 2009 Proof Palau

Stříbrná mince Beruška Cloisonné 2009 Proof Palau

Dostupnost na prodejnách

Praha KOBrno KOOstrava KOCentrála KO

Vyprodáno
doporučujeme vyplnit žádanku

Chcete více informací?
Kolik stojí poštovné?
Jak nakupovat investiční kovy?

Kód: 001279

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.

Prosím, opište text z obrázku!Stříbrná pamětní mince cloisonné
Nominál: 5 Dollars
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 25 g
Materiál: 999/1000 Ag
Kvalita provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Náklad: 2500 ks
Emise: 2010
Ražba: MG Bank - Republika Palau

Série Single issues (Jednotlivá vydání)

Exkluzivní stříbrná mince ve tvaru srdce vydaná Palauskou republikou v roce 2009 ze série Single issues (Jednotlivá vydání) zobrazuje na svém rubu berušku na květu zhotovenou speciální smaltovou technikou - cloisonné. Protrét doplňují nápisy "GOOD LUCK & PROSPERITY"(HODNĚ ŠTĚSTÍ & BLAHOBYTU) a rok vydání. Líc zobrazuje státní emblém Palauské republiky a nominální hodnotu.

Mince je dodávána v modré dárkové krabičce s šedostříbrným lemováním spolu s certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 2500 kusů pro celý svět!

Beruška byla od pradávna symbolem štěstí a proto tato stříbrná mince není jen krásný sběratelský předmět, ale hlavně ideální dárek pro vaše blízké.


stribrna_mince_beruska_2009_proof_palau

Cloisonné

Cloisonné je smaltová technika výroby šperků, váz a jiných ozdobných předmětů. Název cloisonné bývá užíván i pro předměty takto zdobené. Výraz pochází z francouzštiny (cloison = příčka, přepážka). Technika spočívá v navaření jemných kovových pásků na kovový povrch předmětu. Tak vzniknou políčka či přihrádky, jež se následně vyplní emailem různých barev. Postup se opakuje několikrát, až se vrstva emailu srovná s úrovní kovových pásků a povrch se stane hladkým. Na první pohled pak vzniklý předmět vypadá, jako by byl z porcelánu. V češtině je tato technika známa i jako buňkový email. Má velkou tradici zejména v Číně.

Slunéčkovití

ladybird_stribrna_mince

Slunéčkovití (Coccinellidae) je čeleď brouků, kterým se lidově říká berušky. V anglicky mluvících zemích se jim říká ladybirds (Anglie, Austrálie, Jižní Afrika), ladybugs (Severní Amerika) nebo lady beetles (což upřednostňují někteří vědci). Jméno čeledi je odvozeno od jména rodu, slunéčka (Coccinella).

Slunéčkovití jsou rozšířeni po celém světě a je popsáno přes 5 000 druhů. Slunéčkovití brouci jsou velcí od 1 do 10 mm a jsou převážně žlutí, oranžoví nebo jasně červené barvy, s malými černými skvrnami černé barvy na krovkách, s černými tykadly, hlavou a nohami. Velké množství druhů má zbarvení celé černé, hnědé nebo šedé, takže pro neodborníka jsou nerozeznatelné nebo jsou pokládány za brouky jiného druhu.

Všeobecně jsou slunéčkovití považováni za užitečný hmyz, protože se živí mšicemi a jiným hmyzem škodícím na polích, v zahradách, sklenících a podobných místech. Někteří lidé je považují za nositele štěstí, když jim slunéčka přistanou na těle, naopak jejich zabití podle pověry přináší neštěstí. Některé druhy mohou být i škůdci.Ověřeno zákazníky
Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí -  Proof nebo Běžnou kvalitu?   -  Jak poznat a nakupovat zlato!   -  Co je to „žádanka mincí“? Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na tel.: 800 400 180. Rádi a ochotně Vám poradíme.