+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince 3 Oz Supernova Space phenomena 2016 Proof

7 300 Kč vč. DPH
Stříbrná mince 3 Oz Supernova Space phenomena 2016 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince 3 Oz Supernova Space phenomena 2016 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004314
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná mince
Nominál: 1500 CFA
Rozměry: 55 mm
Hmotnost: 93,3 g (3 Oz)
Materiál: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 999 ks
Emise: 2016
Emitent: Benin

Tříuncová stříbrná mince Supernova Space Phenomena

Exkluzivní kolorovaná stříbrná mince, vydaná republikou Benin v roce 2016 v sérii nazvané "Space Phenomena" (Vesmírné jevy), byla ražena z nejčistšího 99,9% stříbra o váze 93,3 g (3 Oz) a ve špičkové kvalitě Proof, je věnována Supernově, vesmírnému jevu, při kterém vznikají extrémně jasné objekty.

Mince na svém rubu vykresluje barevný obraz zářící Supernovy, hvězdné exploze, jež vyzařuje více energie než naše Slunce v celé své životnosti, dále nápisy "SPACE PHENOMENA SUPERNOVA", hmotnost "3 OZ", ryzost ".999 FINE SILVER" a rok vydání "2016". Líc zobrazuje státní znak republiky Benin a nominální hodnotu "1500 FRANCS CFA".

Mince je dodávána v prezentační dárkové krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 999 ks pro celý svět!

stribrna_mince_supernova_space_phenomena

Supernova

Termín supernova se vztahuje k několika typům hvězdných explozí, kterými vznikají extrémně jasné objekty složené z plazmatu, jejichž jasnost posléze v průběhu týdnů či měsíců opět o mnoho řádů klesá. K tomuto konci vedou dvě možné cesty: buďto se jedná o masívní hvězdu, která ve svém jádře vyčerpala podstatnou část zásob paliva pro fúzi a začala tvořit železo, začne se hroutit pod silou své vlastní gravitace, vlivem útlumu termonuklearní reakce, nebo o bílého trpaslíka, který nahromadil materiál od svého hvězdného průvodce, dosáhl Chandrasekharovy meze a prodělal termonukleární explozi. V obou případech výsledná exploze supernovy rozmetá obrovskou silou většinu nebo všechnu hmotu hvězdy.

Exploze vytváří rázovou vlnu, která se šíří do okolního prostoru, interaguje se zbytky supernovy a mezihvězdnou hmotou. Nejznámějším příkladem tohoto procesu jsou zbytky SN 1604, které můžete vidět vpravo. Exploze supernov jsou hlavním zdrojem všech prvků těžších než železo a u mnoha důležitých prvků zdrojem jediným. Například všechen vápník v našich kostech a všechno zlato, uran a další byly syntetizovány při explozi supernov před miliardami let. Supernovy vnášejí do mezihvězdné hmoty těžké prvky a obohacují tak molekulární mračna, která jsou dějištěm tvorby nových hvězd. Činnost supernov významně ovlivnila složení sluneční soustavy a umožnila tak nakonec chemii života na Zemi, jak ho známe.

Výbuch supernovy je provázen obrovskými teplotami a za jistých podmínek mohou fúzní reakce během vrcholné fáze vyprodukovat některé z nejtěžších prvků, jako je kalifornium.

„Nova“ znamená latinsky „nový,“ což se vztahuje k tomu, že se objevuje jako velmi jasná nová hvězda na nebeské sféře; prefix „super“ ji odlišuje od obyčejné novy, kterou je také míněna hvězda, která zvýšila svou jasnost, ale na menším prostoru a odlišným mechanismem. Přesto je však zavádějící považovat supernovu za novou hvězdu, protože ve skutečnosti jde o zánik hvězdy (nebo přinejmenším její radikální transformaci v něco odlišného).Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.

Nabídka týdne