+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mince 100 Kčs Václav Hollar 300. výročí úmrtí 1977

235 Kč vč. DPH dle § 90
Stříbrná mince 100 Kčs Václav Hollar 300. výročí úmrtí 1977
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mince 100 Kčs Václav Hollar 300. výročí úmrtí 1977


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005064
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná mince z roku 1977
Nominál: 100 Kčs
Průměr: 33 mm
Hmotnost: 15 g
Materiál: 700/1000 Ag
Autor: František David
Emise: 1977
Náklad: 2 500 ks
Emitent: ČSR

Stříbrná mince - 300. výročí úmrtí Václava Hollara

Stříbrná pamětní mince vydaná v Československu v roce 1977 vydaná ku příležitosti 300. výročí úmrtí Václava Hollara. Tyto mince se získávají jen velmi zřídka a proto jsou velmi vyhledávané sběrateli a investory. Certifikát pravosti není součástí mince.

Václav Hollar

Václav Hollar byl nejvýznamnější rytec, kreslíř a grafik sedmnáctého století. Narodil se v rodině nižší ale majetné šlechty 13. července 1607 v Praze a zemřel v Londýně 25. března 1677, kde je pohřben ve společném hrobě pro chudinu na hřbitově kostela sv. Markéty ve Westminsteru. Jako Čech připojoval ke svému jménu Bohemus, byl známý jako Wenceslaus Hollar Bohemus.
O jeho životě z důvodů nedostatku pramenů není příliš známo. Dá se předpokládat, že odchod z Čech, jak bylo po Bílé hoře časté, nebyl z náboženských důvodů. Jeho otec i po pobělohorském ukončení náboženské tolerance nadále působil jako vysoký úředník v Úřadu desek zemských Království českého.
Jako dvacetiletý se stal učedníkem u velmi populárního mistra Meriana ve Frankfurtu nad Mohanem, zde si osvojil techniku leptu a mědirytiny, naučil se kartografické metody, které mu byly velmi užitečné při tvorbě řady panoramatických pohledů na evropská města a krajiny. Dále působil v Kolíně nad Rýnem a v Antverpách. Setkání s královským vyslancem a sběratelem umění Thomasem Howardem z Arundelu ho přivedlo do Anglie. Stal se Arundelovým zaměstnancem, pro kterého dokumentoval jeho rozsáhlé umělecké sbírky. Dnes jsou tyto kopie děl velmi cenným záznamem ztracených originálů. Námětem jeho vlastních děl byly přírodní motivy, krajiny, veduty, portréty a další.
Hollarův život byl velmi bohatý na události, zvraty a osobní tragédie, zažil velký požár Londýna (1666) a během morové epidemie přišel o syna. Bohužel Václav Hollar nikdy nezískal obchodní talent a proto zemřel v naprosté chudobě. Po smrti Hollara se jeho grafiky staly velmi populární a jeho jméno známým.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince ČR
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.

Nabídka týdne