+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná mediale Summit Obama - Medveděv proof

1 590 Kč vč. DPH
Stříbrná mediale Summit Obama - Medveděv proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná mediale Summit Obama - Medveděv proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 000764
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní medaile
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 31,1 g
Ryzost: 999 Ag
Provedení: proof
Hrana: hladká
Emise : červenec 2010
Náklad : 1000 ks
Rytec: Lubomír Lietava
Autor: Jaroslav Bejvl
Ražba: Česká Mincovna

Setkání Obama Medveděv Praha 2010

setkani_obama_medvedev_v_praze_2010

Stříbrná medaile jsou vydávány u příležitosti historického setkání prezidenta USA a Ruska v dubnu 2010 a podpisu smlouvy START o snížení jaderných zbraní. Medaile symbolicky navazují na předchozí medaile Barack Obama - Praha 2009 emitované v minulém roce u příležitosti návštěvy prezidenta USA v ČR.

Barack Hussein Obama (* 4. srpna 1961 Honolulu) je současný 44. prezident USA a první Afroameričan v tomto úřadu. V letech 2005 až 2008 zastával úřad senátora za stát Illinois. Pro rok 2009 se stal nositelem Nobelovy ceny míru. Barack Obama se narodil do rodiny keňského otce Baracka Husseina Obamy a americké matky (bělošky) Stanley Ann Dunhamové (zemřela v polovině 90. let na rakovinu, vystudovala na Havajské univerzitě kulturní antropologii). Část dětství strávil v Honolulu na Havaji. Otec od rodiny záhy odešel, neboť získal stipendium na Harvardu (po studiích se vrátil do rodné Keni, kde byl činný v místní politice, pocházel z kmene Luo, zemřel při automobilové nehodě). Od svých šesti do deseti let žil v Jakartě v Indonésii se svojí matkou a nevlastním otcem Lolo Soetorem. V roce 1971 byl poslán zpět k prarodičům na Havaj, kde mohl získat lepší vzdělání. Zde se o něj starala jeho babička Madelyn Dunhamová (zemřela 2. listopadu 2008 na rakovinu). Prarodiče mu zaplatili soukromou elitní akademii Punahou School v Honolulu. Matka se rozvedla a vrátila se na Havaj. Po absolvování Punahou School si překvapivě vybral Occidental College v Los Angeles, aby si vyjasnil svůj rasový původ. Během studia (1981) přestupuje na Columbia University, kde v roce 1983 získal titul bakaláře při studiu politologie.

Dmitrij Anatoljevič Medveděv (* 14. září 1965 v Leningradu) v prezidentských volbách v roce 2008 2. března tento politik, obchodník a právník zvítězil a prezidentského úřadu se ujal 7. května 2008. Během roku 1999 se dostal spolu se skupinou lidí z Petrohradu, kterou přivedl Vladimir Putin po odstoupení Jelcina, do vrcholních státních postů v Moskvě. Od června roku 2000 byl předsedou správní rady firmy Gazprom. Ve stejném roce se stal také vedoucím kanceláře prezidenta Ruské federace, vedl předvolební Putinův štáb. Od 14. listopadu 2005 byl náměstkem předsedy vlády Ruské federace. Dne 10. prosince 2007 vyhlásila strana Jednotné Rusko a další strany, že podpoří jeho kandidaturu na post prezidenta ve volbách v roce 2008Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.