+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná medaile Tomáš Garrigue Masaryk 2017 Proof

1 550 Kč vč. DPH
Stříbrná medaile Tomáš Garrigue Masaryk 2017 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná medaile Tomáš Garrigue Masaryk 2017 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004304
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní medaile
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 31,1 g
Ryzost: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: hladká s číslováním
Autor: ak. soch. Jan Lukáš
Emise: září 2017
Náklad: 500 ks
Ražba: Česká Mincovna

Tomáš Garrigue Masaryk

Tomáš Garrigue Masaryk, zakladatel a první prezident samostatného Československa, naposledy vydechl roku 1937 – tedy před rovnými 80 lety. U příležitosti tohoto jubilea na něj Česká mincovna vzpomíná prostřednictvím stříbrné pamětní medaile.

Navzdory vysokému věku byl T. G. Masaryk zvolen hlavou Československa čtyřikrát a tento úřad zastával celkem 17 let. Sužovaly ho však četné nemoci a roku 1934 se jeho zdravotní stav zhoršil natolik, že se rozhodl abdikovat. Coby svého nástupce doporučil Edvarda Beneše a odebral se na zámek v Lánech, který mu byl svěřen k doživotnímu užívání. Bylo to právě zde, kde o tři roky později – 14. září 1937 – ve věku 87 let zemřel na zápal plic. Státní pohřeb „prezidenta Osvoboditele“ byl velkolepý. Poslední rozloučení bylo zahájeno na Pražském hradě za vyzvánění zvonů svatovítské katedrály, prezident Beneš pronesl projev a smuteční procesí se vydalo do zaplněných pražských ulic. Rakev s „tatíčkovými“ ostatky byla zahalena československou vlajkou a umístěna na dělostřeleckou lafetu taženou koňským šestispřežením. Doprovázely ji oddíly sokolů a legionářů v čele s generálem Syrovým, Masarykovými potomky a představiteli církve, Československa i dalších evropských států. Procesí pak dorazilo na Wilsonovo nádraží, kde byl přistaven zvláštní smuteční vlak. Ten T. G. Masaryka odvezl do Lán, kde byl za zvuků písně „Ach synku, synku“ pochován. Spočinul vedle své milované manželky Charlotty, jejíž příjmení přijal za vlastní.

Pamětní medaile je dílem předního medailéra ak. soch. Jana Lukáše. Averzní stranu ražby věnoval věrnému portrétu státníka, který obklopil opisem TOMÁŠ GARRIGUE MASARYK a životopisnými letopočty 7. 3. 1850 – 14. 9. 1937. Reverzní strana je pak pomníkem Masarykovým životním rolím – pod dvouocasým lvem se nachází jejich výčet: FILOZOF, HUMANISTA, DEMOKRAT, PEDAGOG, LITERÁT, ZAKLADATEL A 1. PREZIDENT ČESKOSLOVENSKA.

Vzpomínka na klíčovou osobnost československé historie vychází v limitovaném nákladu 500 kusů.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.