+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná medaile Miro Žbirka 2017 Proof

Stříbrná medaile Miro Žbirka 2017 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná medaile Miro Žbirka 2017 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 15 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 1 750 Kč
Poštovné od: 99 Kč
Kód produktu: 004261
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Stříbrná pamětní medaile
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 31,1 g
Ryzost: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Autor: MgA. Martin Dašek
Emise: květen 2017
Náklad: 1 000 ks
Ražba: Česká Mincovna

Slavíci ve zlatě

Sběratelský cyklus České mincovny nazvaný „Slavíci ve zlatě“ vítá již pátou legendu československé hudební scény. Stříbrná medaile patří Miro Žbirkovi, jehož věhlas se rozšířil daleko za hranice vlasti.

Miroslav Žbirka se narodil před 65 lety slovenskému otci a anglické matce, kteří se seznámili v Londýně a po druhé světové válce se usadili v Bratislavě. Byla to právě matka, která malého „Mekyho“ přivedla k hudbě. Pomáhali jí při tom jeho starší bratři Jason a Tony, kteří rovněž koketovali s hudebním řemeslem a dobře se orientovali ve světových směrech. K prvním kapelám, jejichž písně hrál budoucí Zlatý slavík na kytaru, patřili jedineční Beatles. „Kdybych jako chlapec neslyšel jejich písničky, tak bych asi v populární hudbě nepůsobil. Byl bych možná fotbalistou nebo něčím podobným,“ vtipkuje zpěvák. Díky vyrůstání v dvojjazyčné domácnosti se naučil plynně anglicky, což v průběhu své kariéry bohatě zúročil. Okouzlil doma i v zahraničí a splnil se mu sen nahrávat v legendárním londýnském studiu Abbey Road. Zařadil se tak nejen po bok svých hrdinů Beatles, ale také dalších velikánů – Pink Floydů, Deep Purple či U2.

Zkušený medailér-portrétista MgA. Martin Dašek věnoval averzní stranu stříbrné ražby charismatickému portrétu zpěváka a jeho jménu. Reverzní strana medaile pak nese hlavu kytary – je doplněna ikonickými brýlemi, které jsou nedílnou součástí zpěvákovy image, a nápisem ZLATÝ SLAVÍK 1982.

Nepřehlédněte též sběratelskou etuji, ve které má Meky místo po boku dalších hvězd hudební síně slávy.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.

Co Vás zajímalo