1. 6. 2020 — NEFIXAČNÍ DEN — NENÍ MOŽNÉ FIXOVAT! Co je nefixační den   Děkujeme za pochopení Tým Zlaťáky

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná medaile Historie ražby mincí, Lucie Seifertová - Keltské duhovky 2018 Standard

Stříbrná medaile Historie ražby mincí, Lucie Seifertová - Keltské duhovky 2018 Standard
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná medaile Historie ražby mincí, Lucie Seifertová - Keltské duhovky 2018 Standard


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005339
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrná pamětní medaile
Průměr: 30 mm
Hmotnost: 10 g
Materiál: 999/1000 Ag
Provedení: Standard
Hrana: hladká
Autor: Ladislav Vraný
Náklad: Nelimitováno
Emise: listopad 2018
Ražba: Česká Mincovna

Historie ražby mincí

Přemýšlíte, jak do tajů numismatiky zasvětit malé sběratele? Česká mincovna a Česká numismatická společnost pro vás připravily mimořádný projekt, který hravou, a přesto naučnou formou představí klíčové mezníky mincovnictví na našem území. Podoba sběratelského cyklu je dílem spisovatelky a ilustrátorky Lucie Seifertové. Pokud znáte její veleúspěšné „Dějiny udatného českého národa“, ať už v knižní či televizní podobě, máte jasnou představu, na co se můžete těšit. Čekají na vás humor, nadsázka a nepřeberné množství historických perliček.

S první ražbou z cyklu Historie ražby mincí se podíváte do časů, kdy ve střední Evropě žili starověcí Keltové, kteří vášnivě milovali boj, bohy, šperky, obchodování a hlavně zlato, ze kterého razili takzvané duhovky.

Mezi 4. a 1. stoletím před Kristem žili na našem území Bójové. Patřili do kmene Keltů, který ovládal území sahající od dnešního Španělska až po Malou Asii. Své jméno Bójové získali podle hrůzy, kterou šířili, když se vrhali do bitev. Jako žoldáky si je proto najímali antičtí Řekové a za krvavou službu jim platili zlatými mincemi. Keltové, kteří byli do té doby zvyklí směňovat zboží za zboží, si tento převratný vynález rychle oblíbili. První keltské mince byly kopiemi těch řeckých a nesly olympské bohyně, ale postupně se na nich začala objevovat keltská symbolika. Tyto statéry – miskovité ražby připomínající mušli – se staly prvními mincemi u nás a do všeobecného povědomí vstoupily jako duhovky. Proč? Když Keltům hrozilo nebezpečí, své bohatství ukryli pod zem. Na některé poklady se ale zapomnělo, a tak zůstaly pohřbené po stovky let. Déšť pak odkryl hlínu, zlaté mince se zaleskly a lidé uvěřili, že je přinesla duha…

Replika duhovky vyrobená z pozlaceného stříbra je vsazena do ilustrovaného prostorového leporela. V nezaměnitelném podání Lucie Seifertové se dozvíte řadu zajímavostí o Keltech, pro které byla ražba mincí odbornou, přísně střeženou až posvátnou záležitostí.

Kompletní sedmidílný cyklus replik historických mincí si můžete uložit do atraktivního sběratelského boxu. Emisní náklad jednotlivých replik není limitován.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    CESKA MINCOVNA
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.