1. 6. 2020 — NEFIXAČNÍ DEN — NENÍ MOŽNÉ FIXOVAT! Co je nefixační den   Děkujeme za pochopení Tým Zlaťáky

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Stříbrná medaile Dekameron den šestý - O zákonu 2015 Proof

Stříbrná medaile Dekameron den šestý - O zákonu 2015 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Stříbrná medaile Dekameron den šestý - O zákonu 2015 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 003307
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.







Stříbrná pamětní medaile
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 31.1 g (1 Oz)
Ryzost: 999/1000 Ag
Kvalita provedení: Proof
Hrana: hladká s popisem
Emise : srpen 2015
Náklad : 500 ks
Autor: ak. soch. Vladimír Oppl
Ražba: Česká Mincovna

Dekameron den šestý - O zákonu

Sto poutavých milostných příběhů z pera zakladatele italské renesanční prózy Giovanniho Boccaccia – to je Dekameron. Jedno z nejslavnějších literárních děl pojednávající o radostech i nástrahách lásky inspirovalo také Českou mincovnu k založení nádherné série deseti stříbrných medailí. První z nich byla emitována v roce 2013 při příležitosti 700. výročí spisovatelova narození. Každý rok po dobu pěti let pak vznikají dvě malá umělecká dílka, jež jsou atraktivní výzvou k zušlechtění vaší numismatické sbírky. Dalším skvostem z ryzího stříbra je medaile s motivem příběhu "O zákonu" v mimořádné kvalitě proof.

Dekameron vznikl mezi lety 1348 a 1353, když ve Florencii vypukl mor a obyvatelé města se snažili vyhnout nákaze útěkem. Hlavní postavy knihy - Pampinea, Fiammetta, Filomena, Emilia, Lauretta, Neifile a Elisa, Pamfilo, Filostrato a Dioneo – společně prchli na venkov, kde chtěli období moru přečkat. Pro ukrácení času si každý den povídali láskyplné historky.

Sedmý den vypráví jako šestý v pořadí Filostratus příběh o urozené dámě Filippě. Ta spolu se svým mužem žila v pratském kraji, který byl proslulý svými krutými zákony a kde bylo cizoložství trestáno upálením. Právě tento zákon chtěl na své ženě uplatnit Filippin choť, když svou krásnou ženu našel jednoho večera v náručí mladého Lazzarina de´ Guazzagliotri, k němuž chovala Filippa velmi hluboké city. Žena však u soudu označila odvážně zákon za špatný, protože u jeho vzniku nebyla jediná žena. Poté, co prokázala před soudem, že se svému muži oddala vždy, když o to žádal, a že tudíž manželství naplňovala, obhájila také to, že když může žena nabídnout v milostném životě více, než požaduje její choť, může pak posloužit dalšímu muži. Zákon byl na základě její řeči změněn a ona sama byla osvobozena.

Nová medaile ze série Dekameron nese úchvatně zpracované téma tohoto příběhu. Jeho podoby se zhostil akademický sochař Vladimír Oppl. Averzu vtiskl výjev zaznamenávající okamžik, kdy manžel přistihl svou nevěrnou ženu in flagranti se svým milencem. Pozadí medaile tvoří motiv stromu života, který celou úspěšnou sérii propojuje. Dalším společným prvkem averzu každé z emisí cyklu Dekameron je erotický žetonek – římská spintrie. Reverz patří portrétu G. Boccaccia spolu s radnicí v Certaldu a domem, kde žil a tvořil. Emise je limitována pouze 500 kusy!



Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    CESKA MINCOVNA
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.