+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Sluneční soustava Exkluzivní sada stříbrných mincí 2012 Proof

14 500 Kč vč. DPH
Sluneční soustava Exkluzivní sada stříbrných mincí 2012 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Sluneční soustava Exkluzivní sada stříbrných mincí 2012 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 001839
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Exkluzivní sada mincí 2012
Nominál: 10 Rublů
Průměr: 32 mm
Hmotnost: 9 x 10 g
Kvalita provedení: Proof
Ryzost: 925/1000 Ag, pozlaceno 24Kt
Emise: 2012
Náklad: 11 111 ks
Země původu: Bělorusko
Mincovna: Polská mincovna

Systema Solare ve stříbře

Exkluzivní sada věnovaná naší sluneční soustavě obsahuje jednu pozlacenou stříbrnou minci a osm stříbrných kolorovaných mincí ražených polskou mincovnou a vydaných Běloruskou republikou v roce 2012.

Osm kolorovaných mincí zobrazují na svém rubu nádherně kolorovanou planetu, symbol planety a její latinský název. Na mincích jsou vyobrazeny tyto planety: Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun. Pozlacená mince zachycuje Slunce s lidskou tváří, planety obíhající kolem něj a nápis "SOL".

Líc u všech mincí zobrazuje sluneční soustavu s nápisy "SYSTEMA SOLARE", pod ní je řecký obr Atlás držící zeměkouli na své šíji. Motiv doplňují nápisy Běloruská republika v ruštině, nominální hodnota, ryzost a rok vydání.

Mince jsou dodávány v luxusní modré dřevěné krabičce spolu s certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 11 1111 ks pro celý svět!


sada_stribrnych_minci_slunecni_soustava_2012_proof

Sluneční soustava

sada_stribrnych_minci_slunecni_soustava_2012_proof

Sluneční soustava je planetární systém hvězdy známé pod názvem Slunce, ve kterém se nachází naše domovská planeta Země. Systém tvoří především 8 planet, 5 trpasličích planet, přes 150 měsíců planet (především u Jupitera, Saturnu, Uranu a Neptuna) a další menší tělesa jako planetky, komety, meteoroidy apod.

Vědecká teorie jejího vzniku předpokládá, že před více než 4,6 miliardami let se v Galaxii začaly shlukovat částečky prachu a plynu - vznikal jakýsi obrovský prachoplynný mrak. Pravděpodobně přeměna nedaleké hvězdy v supernovu, kterýžto děj doprovázely tlakové vlny, přiměla mračno k pohybu. Částečky prachu a plynu se zformovaly do prstenců rotujících kolem hustého a hmotného středu mraku. Jak se mračno hroutilo, prach a plyny byly gravitační silou přitahovány do jeho středu, kde se zvyšovala teplota. Jádro mračna se ohřálo natolik, že v něm začala probíhat termonukleární reakce.

Vzniklo Slunce a s ním se objevil sluneční vítr, jenž „rozfoukal“ zbylý prach a plyn směrem ke vznikajícím planetám. Malé částečky v protoplanetárním mračnu do sebe začaly narážet a spojovat se do stále větších a větších kusů hmoty. Největší z nich se staly planetesimálami - základními kameny budoucích planet. Díky působení gravitace vznikaly stále větší objekty a nakonec celé planety, mnoho planetek a ještě více komet. Dál od středu byly teploty nižší, díky čemuž vznikli čtyři plynoví obři.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí

Zákaznící, kteří si koupili toto zboží, objednávali také...


 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.