Aktuální ceny: Cena zlata 1790.53 USD/oz   Cena stříbra 20.422 USD/oz   USD 23.800 Kč   EUR 24.400 Kč  
Nákup v  

Národní symboly a heraldika

Státy mají své tradiční symboly, které reprezentují zemi, národ a jeho hodnoty. Symboly zůstávají stejné po staletí i tisíciletí a neodmyslitelně patří do oboru mincovnictví. Pokud procházejí obměnou, bývá to událost. I přes moderní trendy jsou nová zpracování vytvářena s respektem k originálu, protože uchovávají odkaz předků - národní historii.
Symboly a jejich vyjadřováním se zabývá obor zvaný heraldika. Heraldické znaky patří k evropské kultuře více než 800 let a najdete je v každé zemi. Specifické znaky obvykle patřily důležitým osobám - šlechticům a panovníkům, či rovnou zemím, městům a univerzitám.
Důležité heraldické znaky obtiskly mincovny i na svých mincích. 


Online výkupní cena
Dočasně nedostupné
 

Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.239.4.127

Holoubek koncern