Aktuální ceny: Cena zlata 1793.57 USD/oz   Cena stříbra 20.482 USD/oz   USD 23.850 Kč   EUR 24.410 Kč  
Nákup v  

Mince inspirované Maorskou kulturou

Maorské umění patří mezi nejcennější kulturní dědictví Nového Zélandu. První osadníci původem z Polynésie připluli k Novozélandským břehům již ve 13. století. Maorové si dokázali udržet své jedinečné tradice a zvyky i přesto, že byli od roku 1840 nuceni přizpůsobit se diktátu britské kolonie.

Jejich umění, které považují za nadpřirozené, by se dalo přirovnat ke Keltům či Vikingům. Nejčastěji pracují se dřevem, ze kterého vyřezávají různé sošky se složitými detaily. Ženy se věnují tkalcovství a vyrábějí předměty z rostlin, vlasů a peří. Jedinečným symbolem Maorů je tetování, které tradičně mívali muži na obličeji, stehnech a hýždích, a ženy na bradě a rtech. Maoři dodnes udržují tradice, rozvíjejí výuku maorského jazyka, věnují se zpěvu, tanci i sochařství.

Maorská kultura nabízí zdánlivě nevyčerpatelné množství námětů, příběhů a symbolů, které se prostřednictvím numismatiky šíří do celého světa.Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.239.4.127

Holoubek koncern