+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Sada zlatých replik československých mincí a medaile Jiřího Harcuby Proof

Sada zlatých replik československých mincí a medaile Jiřího Harcuby Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Sada zlatých replik československých mincí a medaile Jiřího Harcuby Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 35 pracovních dní
Cena (osvobozeno od DPH): 48 450 Kč
Poštovné od: 209 Kč
Kód produktu: 005206
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Sada zlatých pemětních mincí
Průměr: 22 mm
Hmotnost: 31.1 g
Ryzost: 999,9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Autor averzu: Irena Hradecká, DiS./ak. soch. Jiří Dostál/ak. soch. Jan Lukáš
Autor reverzu: Irena Hradecká, DiS./ak. soch. Jiří Dostál/ak. soch. Jan Lukáš
Emise: červenec 2018
Náklad: 50 ks
Emitent: Česká republika
Ražba: Česká mincovna

Sada zlatých replik československých mincí a medaile Jiřího Harcuby proof

Akademický sochař Jiří Harcuba byl výtvarník, který se již za svého života stal legendou. Jeho sklářské dílo proslulo po celém světě, u nás však známe především jeho medailérství. V roce, kdy si připomínáme 90. výročí narození a 5. výročí úmrtí Jiřího Harcuby, vychází jubilejní sada čtyř zlatých ražeb České mincovny.

Přístup Jiřího Harcuby k medailérskému řemeslu se vymykal tradici. Namísto modelování do hlíny totiž dle svého sklářského zvyku ryl přímo do ztvrdlého sádrového kotouče. Harcubovy modely se od děl jeho kolegů lišily na první pohled nejenom zpracováním, ale také stylem. Ten byl úsporný, ale geniální – dokázal vystihnout motiv i několika málo linkami. Hned první Harcubovou realizací se stala československá oběžná mince s nominální hodnotou 5 Kčs uvedená do oběhu v roce 1966. Počínaje rokem 1968 nevynechal umělec žádnou soutěž vypsanou státní bankou. Po pádu režimu byl motiv Harcubovy socialistické pětikoruny – s mírnou úpravou – použit při ražbě pětikoruny České a Slovenské Federativní Republiky z roku 1991. Se vznikem samostatné České republiky v roce 1993 se pak do oběhu dostaly české koruny a autorem mincí s nominální hodnotou 5 Kč se opět stal Jiří Harcuba. Ikonický motiv máte ve svých peněženkách dodnes…

Pamětní sada se skládá z replik československé pětikoruny z roku 1966 a dvou Harcubových nerealizovaných návrhů mincí s nominálními hodnotami 1 a 2 Kčs. Podle originálních předloh zapůjčených Českou národní bankou repliky zpracovala medailérka Petra Brodská, DiS.

Čtvrtou ražbou v sadě je pak pamětní medaile, kterou akademický sochař Jiří Dostál vzdal hold svému mentorovi a příteli. Averz nese Harcubův profil, reverz motivy inspirované pětikorunou a Harcubovou první realizovanou pamětní mincí vydanou u příležitosti 100. výročí položení základního kamene Národního divadla.

Sada je uložena v luxusní dřevěné etuji, jejíž víčko zdobí autoportrét Jiřího Harcuby. Věrnost jeho podoby můžete porovnat s fotopřílohou, která je spolu s certifikátem pravosti nedílnou součástí každé sady.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté mince ČR
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.