1. 6. 2020 — NEFIXAČNÍ DEN — NENÍ MOŽNÉ FIXOVAT! Co je nefixační den   Děkujeme za pochopení Tým Zlaťáky

+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Sada tří stříbrných mincí 100 let od konce první světové války 2018 Proof

Sada tří stříbrných mincí 100 let od konce první světové války 2018 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Sada tří stříbrných mincí 100 let od konce první světové války 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005336
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrné pamětní medaile
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 93,3 g
Ryzost: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 500 ks
Autor: Luboš Charvát
Emise: listopad 2018
Ražba: Česká mincovna

Konec první světové války

Na první světovou válku se dnes – ve stínu té druhé – často neprávem zapomíná. Česká mincovna se to u příležitosti 100. výročí jejího konce rozhodla napravit prostřednictvím sady tří stříbrných pamětních mincí.

„Velká válka“ byla konfliktem, jaký lidstvo do té doby nepoznalo, a na čtyři roky pekla, které se rozpoutaly v roce 1914, nemohl být nikdo připraven. Na vojáky nečekaly pestrobarevné uniformy, blyštivé kyrysy, okázalé klobouky ani pravidelné formace jako za napoleonských válek, které skončily o 100 let dříve. Spadli rovnýma nohama do nekonečného bludiště zákopů tvořených bahnem, ostnatým drátem a oblaky hořčičného plynu. Statisíce mužů v nich umíraly, aniž by se fronta posunula o jediný metr. Tehdy vstoupily do hry tanky, které měly patovou situaci ukončit. Přitom neuplynulo tolik času od chvíle, kdy britský premiér tyto válečné stroje označil za „příliš brutální pro použití proti lidem“… Válka však nebyla vedena jenom na zemi. Přinesla s sebou nevídaný technologický pokrok, který učinil bojiště také z oblohy. Rytíři nebes, kteří se ve svých letounech zprvu uctivě zdravili, vyměnili gentlemanské způsoby za kulomety a vzducholodě, které měly být revolučním prostředkem dopravy, shazovaly bomby na bezbranné civilní obyvatelstvo… Na moři sice lidstvo válčilo po tisíce let, ale i tady velká válka přišla s něčím novým. Větší nebezpečí než ocelové křižníky brázdící hladinu začala představovat podmořská plavidla, která rozpoutala neomezenou ponorkovou válku. A právě jedna taková ponorka, která potopila zaoceánský parník Lusitania, změnila směřování dějin. Smrt více než tisícovky civilistů pobouřila svět, zavedla do boje Spojené státy americké a vychýlila misky pomyslných mocenských vah. Velká válka skončila 11. listopadu 1918 a svět si mohl oddechnout. Alespoň na malou chvíli…

Medailér Luboš Charvát, autor trojdílné sady, věnoval reliéf jednotlivých ražeb třem válečným výjevům, které symbolizují ukončení nepřátelství na zemi, na moři a ve vzduchu. Na mincích najdete dojemný moment, kdy pěšáci z opačných stran fronty sdílejí čutoru, dále ponorku plující po boku křižníku a nakonec dvojici charakteristických dvouplošníků. Společným rysem, který propojuje všechny tři mince, jsou siluety mírových holubic. Holubice se objevuje také na společné averzní straně, která předkládá nezbytné náležitosti ostrova Niue (emitenta, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci k ražbě vlastních mincí) – jsou jimi profil a jméno panovnice Alžběty II., nominální hodnota 2 DOLLARS (NZD) a letopočet emise 2018.

Sada mincí je uložena do luxusní dřevěné krabičky, jejíž víčko zdobí tematická rytina.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    CESKA MINCOVNA
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.