+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00
Informace
 Největší nabídka
Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 Diskrétní balení
Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 Garance výkupu
Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 5 kamenných prodejen
Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
Hlídání ceny
Sada sedmi zlatých medailí Umění pro Václava Havla 2017 Proof
598 700 Kč vč. DPH
Sada sedmi zlatých medailí Umění pro Václava Havla 2017 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Sada sedmi zlatých medailí Umění pro Václava Havla 2017 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 004608
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka - informování o dostupnosti produktu

Uveďte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile budeme mit toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky je pouze informativní a nijak Vás nezevazuje k objednávce.Kolekce zlatých medailí
Hmotnost: 316,5 g
Ryzost: 999.9/1000 Au
Provedení: Proof
Emise: červen 2017
Náklad: 12 ks
Ražba: Česká Mincovna

Umění pro Václava Havla

Václav Havel změnil životy milionů a prostřednictvím Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97 pokračuje ve svém životním poslání i poté, co nás navždy opustil. Protože pan prezident nebyl jen neúnavným bojovníkem za lidská práva, ale také velkým mecenášem umění, má činnost Nadace blízko k umělecké tvorbě ve všech podobách. Ve spolupráci s Českou mincovnou tak vznikla série sedmi zlatých medailí, která u příležitosti 20. výročí založení Nadace vychází jako ucelený komplet. Je vzpomínkou na mimořádného muže a zároveň prostředkem ke splnění jeho snu – tím byla záchrana Pražské křižovatky, tedy společenského centra sídlícího v kostele svaté Anny.

Do unikátního počinu nazvaného „Umění pro Václava Havla“ přispělo sedm předních zástupců moderního českého umění, jejichž tvorbu ovlivnil blízký osobní vztah s Václavem Havlem:

Bořek Šípek rád vzpomínal na rozhovory o demokracii, které s Václavem Havlem vedl. Svou medaili pojmenoval „Macroscopium rationem popularem tuens“ (v překladu „Lupa na demokracii v detailu“) a do jejího středu umístil zvětšovací sklo s červeným srdcem. Obvod nekruhové medaile se pak skládá z jedenácti vlnek symbolizujících magické číslo a počet písmen ve jméně Václava Havla.

Když byl Václav Havel zvolen hlavou státu, požádal Olbrama Zoubka o sochu, která by zkrášlila jeho prezidentskou kancelář. Vybral si zlatovlasou „Ifigenii“, hrdinku antické mytologie, která ho od té doby provázela, a posloužila proto jako inspirace pro medaili.

Jiří David na své medaili ztvárnil střety, křižovatky, směry, východiska i chaos, které určují naše lidské bytí, a nazval ji „Horizont paměti“. To vše doplnil tváří svaté Anny, kterou prochází půdorys jejího kostela, kde sídlí Pražská křižovatka.

Kurt Gebauer proslul tvorbou obřích červených srdcí a rozverných sádrových trpaslíků. Obojí se objevuje na medaili „Láska a ironie“ – srdce odkazují na nezaměnitelný osobní symbol Václava Havla a trpaslíci si za minulého režimu utahovali z komunistických idejí.

Aleš Lamr zdobil domov i prezidentskou kancelář Václava Havla pestrobarevnými abstraktními obrazy a převedl je i na svou kolorovanou medaili, kterou nazval „Měňavka“.

Nekruhová medaile Jaroslava Róny se jmenuje „Conquistador“. Umělec se inspiroval svou sochou, která by bez Václava Havla nemohla nikdy vzniknout – vytvořil ji totiž po sametové revoluci, kdy mohl svobodně vycestovat do zahraničí a navštívit Mexiko, jehož kultura ho velmi oslovila.

David Černý si pro medaili rovněž zvolil svou starší sochu. Motiv svatého Václava, který sice sedí na mrtvém koni, ale přes očividný problém se tváří, jako by se vlastně nic nedělo, je ironickým pohledem na stav naší současné společnosti. Stejný význam má i název medaile „Stále blbá nálada“, který je aktualizací legendárního výroku Václava Havla.

Dalším motivem zlatých medailí je pak logo Pražské křižovatky – místa konání přednášek, diskuzí, koncertů, výstav, happeningů i meditací, jehož zachování podpoří výtěžek z prodeje pamětních medailí.

Ucelená umělecká sbírka vychází v nákladu pouhých 12 kusů. Je uložena do luxusního proskleného balení, které umožní její elegantní vystavení. Každá ze sedmi medailí, jejichž příběhy vám přiblíží speciální publikace, je ručně číslována na hraně!Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté medaile
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.