+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Sada mincí Piráti Indického oceánu 2020 Proof

Sada mincí Piráti Indického oceánu 2020 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Sada mincí Piráti Indického oceánu 2020 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 35 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 2 700 Kč
Poštovné od: 99 Kč
Kód produktu: 005613
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Sada pamětních mincí
Nominál: 3 x 1 SCR
Průměr: 40 mm
Váha: 29 g
Kov: měď, pozlaceno 24 karátovým zlatem
Provedení: Proof
Náklad: 5 000 sad
Emise: 2020
Země emise: Seychely

Pirates of the Indian Ocean

Exkluzivní sada tří mincí vydaných Seychelskou republikou pro rok 2020 je věnována pirátům Indického oceánu a především francouzskému pirátovi La Buse (Káně), uchvatileli největší kořisti ve vodách Indického oceánu v dějinách námořnictví. V roce 2020 uplyne od jeho smrti 290 let. Mince jsou pozlaceny 24 Kt zlatem a navazují na velmi úspěšnou sadu "Piráti z Karibiku" z roku 2019.

Na rubu první mince je vyobrazen pirát La Buse s pistolí v jedné ruce a s druhou rukou na rukojeti šavle. Pozadí tvoří v pravé části mapa pokladů s vyznačenou trasou a názvy ostrovů, v levé části lodní kormidlo a kompas určující sever. Nápis na okruží mince uvádí přezdívku piráta "CAPTAIN LA BUSE" a rok emise "2020".
Na druhé minci pózuje pirát nad truhlicemi s pokladem. Mapu pokladů na pozadí doplňují dešifrovací tabulky a lodní kormidlo. Na okruží mince je uveden nápis "TREASORE ISLAND" a rok emise "2020".
Třetí mince zobrazuje odplouvající loď s pirátskou vlajkou nad zádí. Okruží mince zdobí nápis "VICTORY" a rok emise "2020". Volný prostor mezi nápisy na okruží vyplňují u všech mincí loga "pirátské" série a znaky piráta, lebka se skříženými meči.

Líc všech tří mincí zdobí státní znak Seychel, nápis "REPUBLIC OF SEYCHELLES" a nominální hodnota.

Mince jsou uloženy do originální dřevěné truhličky připomínající skutečný pirátský poklad. Součástí je měšec s oběžnými mincemi z různých zemí a certifikát autenticity ve stylu mapy pokladu. Emisní náklad této sady je limitován na pouhých 5 000 kusů pro celý svět!

Olivier "La Buse" Levasseur se narodil kolem roku 1690 do zámožné rodiny ve francouzském městě Calais. Jako námořní důstojník sloužil z pověření krále Ludvíka XIV. jako námořní lupič ve prospěch koruny. Na konci války dezertoval a stal se pirátem. V roce 1721 zaútočil na bouří poškozenou galeonu Virgen del Cabo u ostrova Réunion východně od Madagaskaru. Loď převážela z indické kolonie Goa do Lisabonu poklad biskupa z Goy a Místokrále Portugalska. V podpalubí ukrývala náklad stříbrných a zlatých prutů, truhlice obsahující zlaté Guinee, diamanty, perly, hedvábí a umělecká a sakrální díla z katedrály Goa. Nejcennějším kusem byl Ohnivý kříž z Goy. Kříž vysoký 2 metry byl vyrobený z čistého zlata a vykládaný diamanty, rubíny a smaragdy. K jeho přepravě bylo potřeba 3 mužů. Kořist byla rozdělena mezi členy posádky a La Buse si ponechal Ohnivý kříž. Když ho o několik let později zajali Francouzi, byl odsouzen k smrti. Pověšen byl před západem slunce na ostrově Réunion v roce 1730. Když stál pod oprátkou, hodil do davu kousek papíru a zvolal: "Najděte můj poklad, vy, kteří tomu rozumíte!". Lístek obsahoval kryptogram 17 řádků řeckých a hebrejských znaků. Od té doby se mnoho lovců pokladů pokoušelo kryptogram rozluštit a najít cestu k pokladu.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.

Nabídka týdne