+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Sada čtyř stříbrných mincí Čtyři elementy 2019 Proof

175 Kč vč. DPH
Sada čtyř stříbrných mincí Čtyři elementy 2019 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Sada čtyř stříbrných mincí Čtyři elementy 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005472
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Sada čtyř stříbrných mincí
Nominál: 4x 3 CAD
Rozměr: 27 x 27 mm
Hmotnost: 4x 11,72 g (46,88 g)
Materiál: 999,9/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Autor: Rebecca Yanovskaya
Emise: 2019
Náklad: 2 000 ks
Ražba: Kanadská královská mincovna

The Elements

Unikátní sada čtyř částečně kolorovaných stříbrných mincí vydaných Kanadskou královskou mincovnou v roce 2019 ve špičkové kvalitě proof v ryzosti nejčistšího 99.99% stříbra odkazuje na čtyři pilíře života, vycházející ze starověké filozofie, čtyři elementy - oheň, vzduch, voda a země a jejich význam pro kanadskou národní identitu, která je pevně spojená s přírodou.

Každá mince čtvercového tvaru zobrazuje na svém rubu jeden element, který je akcentový kolorovanými javorovými listy. Doplňuje ho jméno prvku v angličtině a francouzštině, nápis "CANADA" a rok emise "2019". Kanadská umělkyně Rebecca Yanovskaya vytvořila čtyřdílný obraz, který spojuje jednotlivé prvky do vzájemně provázaného celku. Kompletní obraz tvoří spojený kruh, který představuje kontinuitu minulosti, přítomnosti a budoucnosti.
První mince je věnovaná ohni "FIRE - FEU", který se projektuje do uklidňující záře táborového ohně, zdroje tepla a světla. Plameny představují červené javorové listy. Druhé minci patří vzduch "AIR". Na východních svazích Skalistých hor sestupuje teplý chinook. Silný padavý vítr ovlivňuje každodenní život Kanaďanů a poskytuje tah pro stěhované ptáky. Mince je doplněna žlutými javorovými listy. Třetí mince zastupuje zemi "EARTH - TERRE", kde lesy, skály a pole jsou jejím základem. Hnědá barva javorových listů odráží úrodnou barvu půdy. Čtvrtá mince je věnována vodě "WATER - EAU", divoká řeka plná lososů je symbolem rybolovu. Podstata tohoto prvku je vyjádřena zelenou barvou javorových listů.

Líc všech mincí nese tradiční portrét královny Elizabeth II. od Susanna Blunt doplněný o nápisy "ELIZABETH II", "D.G.REGINA" a nominální hodnotu "3 DOLLARS".

Mince jsou dodávány v koženkové krabičce vínové barvy spolu s číslovaným certifikátem věrohodnosti v limitovaném nákladu pouze 2 000 kusů pro celý svět!Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.