+420 232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Platinová uncová mince UNESCO - Zámek a zámecký areál Litomyšl 2018 Proof

Platinová uncová mince UNESCO - Zámek a zámecký areál Litomyšl 2018 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Platinová uncová mince UNESCO - Zámek a zámecký areál Litomyšl 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 35 pracovních dní
Cena (vč. DPH): 45 950 Kč
Poštovné od: 209 Kč
Kód produktu: 005175
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
Platinová pamětní mince
Nominál: 50 NZD
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 31,1 g
Ryzost: 999/1000 Pt
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 100 ks
Autor:Lenka Nebeská, DiS.
Emise: srpen 2018
Emitent: Niue
Ražba: Česká mincovna

České památky UNESCO

Motivem páté platinové mince České mincovny ze sběratelsko-investičního cyklu věnovaného památkám UNESCO se stal zámek Litomyšl. Mince vychází v roce 2018, kdy uplynulo rovných 450 let od položení jeho základního kamene.

Renesanční zámek, který si ve druhé polovině 16. století nechali postavit Pernštejnové jako reprezentativní sídlo, představuje vzácnou ukázku italského arkádového paláce upraveného pro podmínky zaalpských zemí. Vyniká unikátní sgrafitovou výzdobou fasád a štítů a svou výjimečnost si uchoval navzdory řadě přeměn ve stylu nových uměleckých směrů. Nedílnou součástí komplexu jsou dochované hospodářské budovy a zahrada upravená do podoby anglického parku, ale také historické zámecké divadlo s funkční mašinérií a souborem kulis, které je jedním z posledních v celé Evropě. Přímo na zámku se navíc – do rodiny zámeckého sládka – narodil legendární hudební skladatel Bedřich Smetana.

Reverzní strana mince, která je dílem talentované medailérky Lenky Nebeské, DiS., předkládá pohled na zámek směrem od východu. Na fasádě je patrná bohatá psaníčková výzdoba, jejíž detail je vyobrazen na pozadí zámku v horní části mince (zámek pokrývá neuvěřitelných 8000 psaníček). Vpravo dole se nachází ukázka figurální sgrafitové výzdoby a kompozici uzavírá opis ZÁMECKÝ AREÁL LITOMYŠL. Averzní straně mince, která je společná celé platinové sérii, vévodí koláž složená z architektonických prvků rozličných českých staveb zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO. Averz dále nese náležitosti ostrova Niue, emitenta, který České mincovně poskytuje zahraniční licenci pro vydávání pamětních mincí – tedy profil a jméno panovnice Alžběty II., letopočet emise 2018 a nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD).

Nedílnou součástí každé mince je speciální certifikát pravosti. Kompletní kolekci všech dvanácti platinových ražeb si můžete uložit do sběratelské etuje.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.