+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Praha, Brno, Ostrava, Liberec a Bratislava.
Na těchto prodejnách si můžete prohlédnout nebo vyzvednout Vaše zboží.
Přehled puncovních značek
Hlídání ceny
Platinová uncová mince UNESCO - Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře 2018 Proof
Platinová uncová mince UNESCO - Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře 2018 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Platinová uncová mince UNESCO - Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005338
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Platinová pamětní mince
Nominál: 50 NZD
Průměr: 37 mm
Hmotnost: 31,1 g
Ryzost: 999/1000 Pt
Provedení: Proof
Hrana: hladká
Náklad: 100 ks
Autor: Lenka Nebeská, DiS.
Emise: listopad 2018
Emitent: Niue
Ražba: Česká mincovna

České památky UNESCO

Šestá platinová mince České mincovny ze sběratelsko-investičního cyklu věnovaného památkám UNESCO vzdává hold kostelu svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, od jehož založení co nevidět uplyne 300 let.

Hlavním záměrem při budování poutního kostela u města Žďár nad Sázavou bylo oslavit Jana Nepomuckého coby významného světce a patrona, a to ještě před jeho kanonizací. Podnět vzešel od opata Václava Vejmluvy (jako bezprostřední reakce na zázračný nález zachovalého jazyka v hrobě Jana Nepomuckého ve Svatovítské katedrále dne 15. dubna 1719) a jeho myšlenku převedl do reality Jan Blažej Santini-Aichel. Proslulý architekt při práci kombinoval hluboké znalosti matematiky se zaníceností pro křesťanskou mystiku a svatostánku vtiskl svůj jedinečný rukopis, který nazýváme barokní gotikou. Nedržel se obvyklých sakrálních konvencí, pouze respektoval zadání opata, který si přál, aby pracoval s tvarem hvězdy. Kostelem, který je obklopen ambitem, prostupuje mystická číslovka pět odkazující na mučednictví Jana Nepomuckého i Ježíše Krista. Stavba má pěticípý půdorys, pět vchodů, pět oltářních výklenků, dvakrát pět kaplí, …

Reverzní straně platinové mince, jejíž autorkou je již tradičně medailérka Lenka Nebeská, DiS., vévodí pohled na unikátní kostel z ptačí perspektivy doplněný detailem hvězdy umístěné nad jeho hlavním vchodem. Averzní strana mince, která je společná celému cyklu, nese jméno a portrét královny Alžběty II., rok vydání 2018 a nominální hodnotu 50 DOLLARS (NZD). Jedná se o nezbytné atributy ostrova Niue – emitenta, který poskytuje zahraniční licenci pro vydávání pamětních mincí České mincovny. Mezi tyto náležitosti je zakomponována koláž složená z architektonických prvků rozličných českých staveb zapsaných na seznamu světového dědictví.

Nezaměnitelný půdorys kostela najdete také na dřevěné sběratelské krabičce, kam si můžete uložit celou platinovou sérii. Každý ze 100 kusů mincí je doplněn speciálním certifikátem pravosti.Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    CESKA MINCOVNA
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.