Aktuální ceny: Cena zlata 1811.54 USD/oz   Cena stříbra 19.88 USD/oz   USD 23.620 Kč   EUR 24.730 Kč  
Nákup v  

Analýzy trhu

Pěti devítková mince z Kanadské mincovny

Datum: 30.4.2009

Je tomu již více, jak 10 let od doby, kdy Kanadská mincovna vydala velkorozměrovou zlatou minci raženou z opravdu nejčistšího zlata. Mezi sběrateli je toto zlato nazýváno (pěti devítkové), a to z toho důvodu, že je její ryzost neuvěřitelných 99,999 %. Vzhled povrchu mince se nijak neliší od tradičně používané ryzosti 99,99 %, ale i přes to jsou tyto pěti devítkové mince ve středu zájmu sběratelů a ozdobou numismatických aukcí.

číst více

200. výročí vzpoury Tyrolanů proti Napoleonovi

Datum: 28.4.2009

Rakouská mincovna chystá vydání nové stříbrné pamětní mince. Mince je věnována 200. výročí vzpoury Tyrolanů proti Napoleonovi. Sběratelé rakouských mincí by si tedy měli ve svých kalendářích, zatrhnou datum 6. květen 2009. Mince je provedena v netradičním tvaru.

číst více

Podoba nové zlaté pamětní mince České republiky

Datum: 27.4.2009

Národní kulturní památka hamr v Dobřívi

S blížícím se květnem se také blíží datum emise zlaté pamětní mince Národní kulturní památka zdymadlo pod Střekovem. Podoba této mince je již známa. Dne 16. dubna 2009 na svém jednání Bankovní rada ČNB schválila podobu v pořadí deváté zlaté mince z cyklu "Kulturní památky technického dědictví" tentokrát věnované hamru v Dobřívě.

Zajímavostí schvalování výtvarného návrhu bylo to, že bankovní rada tentokrát nepodpořila názor Komise pro posuzování návrhů na české peníze, která doporučila k realizaci návrh akademického sochaře Jiřího Harcuby, a rozhodla o realizaci mince podle návrhu akademického sochaře Jaroslava Veseláka. Na umělecký návrh deváté zlaté mince z cyklu ?Kulturní památky technického dědictví? věnované hamru v Dobřívě byla vyhlášena v prosinci 2008 celostátní neomezená anonymní soutěž s uzávěrkou dne 27. února 2009. Vyhlášení soutěže bylo veřejné, prostřednictvím ČTK a internetu. Všem členům Asociace umělců medailérů, uměleckým školám a těm, kteří se již účastnili některé soutěže na české pamětní mince a mají o ně nadále zájem, byly soutěžní podmínky zaslány přímo.

číst více

Keplerovy zákony na německé pamětní minci

Datum: 26.4.2009

Německá měna bude zanedlouho opět o jednu minci bohatší. Tentokrát podle emisního plánu německé mincovny vychází dne 7. května 2009 nová stříbrná pamětní mince věnovaná Kellerovým zákonům, které byly vydány již před čtyřmisty lety. Německý matematik, astronom a astrolog Johannes Kepler své dílo Astronomia Nova vydává při pobytu v Praze roku 1609, kde pobývá od roku 1600 na dvoře císaře Rudolfa II.

číst více

Pád berlínské zdi z Francie

Datum: 25.4.2009

Významná událost, která předznamenala konec studené války, neutekla pozornosti další mincovně. Francouzská mincovna vydala k 20. výročí pádu berlínské zdi jednu stříbrnou a dvě zlaté pamětní mince.
Stejné téma pádu berlínské zdi se chopila i australská mincovna. Inormaci o australské ražbě jsme přinesli v článku "Pád berlínské zdi", který jsme před nedávnem zvěřejnili.

číst více

Australské oběžné mince 2009 ražené ve stříbře

Datum: 21.4.2009

Na trh se dostala sada oběžných australských mincí 2009. Jak by se dalo očekávat, není sada ražena v běžném kovu, ale Australská mincovna se rozhodla pro stříbro. Dobře známá podoba australských oběžných mincí se skládá ze šesti mincí - 5, 10, 20, 50 centů a 1, 2 AUD.

číst více

Palladium v předloženém návrhu zákona o americké minci

Datum: 20.4.2009

Americká mincovna řádně rozčeřila sběratelské vody, vydáním zlaté investiční mince se zvláště hlubokým reliéfem Double Eagles 20 USD. Objednávky se do mincovny hrnuly z celého světa a způsobily, že je mince dodávána po přijetí objednávky 6 až 9 měsíců.

číst více

ZOH Vancouver 2010 na jednokilové zlaté minci

Datum: 19.4.2009

Obrázek otevře nový odkaz v původním okně Kanadská královská mincovna vydává exkluzivní jednokilovou zlatou minci. Vychází jako třetí v pořadí v kolekci nazvané "Kanadská historie a kultura" a její náklad je pouhých 50 ks!!!. První mince vyšla před dvěma lety. A od té doby si mince v této kolekci bezpříkladně získala pozornost celosvětové numismatické obce. Jednokilové mince vydané v roce 2007 a 2008 byly dokonce raženy v nákladu pouhých 20 ks. V tomto roce se výtvarné podoby mince chopil návrhářský tým společnosti Vancouver Organizing Committee, která její podobu zaměřila na současnou podobu Kanady, která bude hostitelem Zimních olympijských a paralympijských her Vancouver 2010.

číst více

Stříbrná mince s baziliškem

Datum: 16.4.2009

Rakouská mincovna vydala první minci z nové série "Rakouské pohádky a legendy". Jde o sérii šesti stříbrných pamětních 10ti eurových mincí. První mince je věnována středověké legendě z Vídně - o Baziliškovi.

číst více

MINI Austin Rover na minci ražené Britskou královskou mincovnou

Datum: 15.4.2009

Jeden z nejznámějších automobilů na světě se dostává na pamětní zlatou a stříbrnou minci Velké Británie. Mince je věnována 50. výročí prvního automobilu MINI. Razí ji Britská královská mincovna v nominálních hodnotách 1, 5 a 10 liber. S velkou oblibou, které se tento automobil stále těší se dá předpokládat, že i o minci bude velký zájem. Zajímavostí je velkorozměrová ražba stříbrné 10 librové verze s průměrem 65 mm a hmotností 155,52 g. Za pozornost stojí i nízký náklad všech provedení mince, které jsou v několika násobcích nižší, než české pamětní mince, ach jo?

číst více

Dobití Severního pólu

Datum: 15.4.2009

S teplým jarním počasím se ke sběratelům také dostává i zlatá pamětní číslovaná medaile s mrazivým tématem, kterým Dobití Severního pólu. Titul je ražen Českou mincovnou ve stejně nízkém nákladu 500 ks jako předcházející medaile vydaná k příležitosti návštěvy amerického prezidenta ČR. Oproti titulu s Obamou je však Dobití severního pólu navíc i číslováno.

číst více

Veselé Velikonoce

Datum: 13.4.2009

Všem našim návštěvníkům přejeme
krásné a nezapomenutelné Velikonoce

číst více

Spisovatel Robert Burns na anglické pamětní minci

Datum: 10.4.2009

K oslavě 250. výročí narození básníka a textaře Roberta Burnse vydává Britská královská mincovna zlatou a stříbrnou dvoulibrovou minci. Mince je ražena jako zákonné platidlo.


číst více

Po Obamovi přichází Dobití severního pólu

Datum: 8.4.2009

Česká mincovna před pár dny rozvířila numismatické vody vydáním pamětních medailí k návštěvě 44. amerického prezidenta. Jednouncové medaile ražené ve zlatě i stříbře v počtu 500 ks byly beznadějně vyprodány ještě před zahájením jejich prodeje. Česká mincovna dále toto téma rozšířila vydáním půluncové zlaté ražby. I přes emisní náklad 2.000 ks se zdá, že tuto ražbu potká stejný osud.

číst více

Návrh šestileté Emilije na stříbrné minci Lotyšska

Datum: 5.4.2009

Lotyšsko vydává stříbrnou minci zapadající do programu "MOJE VYSNĚNÁ MINCE", kterou si nechala razit ve Finsku. Námět na minci je inspirován dětskou kresbou - prasátkem, které symbolizuje blahobyt, velkorysosti a radosti.

číst více

Pád berlínské zdi

Datum: 3.4.2009

Australská mincovna si připomíná 20. výročí pádu berlínské zdi vydáním stříbrné pamětní mince, která je ražena jako zákonné platidlo vlády Tuvalu. Mince zachycuje bezpochyby jeden z nejbouřlivějších okamžiků moderních dějin Evropy. Pád berlínské zdi se odehrál 9. listopadu 1989. Tehdy se po dlouhých letech mohli opět svobodně setkat lidé z Východního a Západního Německa. S pádem berlínské zdi, padl i symbol studené války.

číst více

Mistrovství světa v lehké atletice, Berlín 2009

Datum: 1.4.2009

9.dubna 2009 vychází první německá pamětní mince z drahého kovu v tomto roce. Mince je vydána k příležitosti konání Mistrovství světa v lehké atletice. Sportovní klání proběhne na Olympijském stadionu v Berlíně, kde bude o medaile bojovat kolem 2500 atletek a atletů z celého světa.

číst více

Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.235.228.219

Holoubek koncern