Aktuální ceny: Cena zlata 1770.93 USD/oz   Cena stříbra 22.177 USD/oz   USD 23.100 Kč   EUR 24.300 Kč  
Nákup v  

Analýzy trhu

Upozornění!!!

Datum: 31.3.2009
Vzhledem k enormnímu zájmu o medaile Baracka Obamy ve stříbře i zlatě jsou objednávky vyřizovány se zpozděním dle data došlých. Děkujeme za pochopení. číst více

Barack Obama na nové půluncové medaili z České mincovny

Datum: 31.3.2009

Americký prezident Barack Obama opustil svůj domov a poprvé se ve své funkci přiletěl do Evropy. V úterý večer na letišti Stansted přistál jeho speciál. V Londýně americký prezident zahájí svoji cestu po Evropě. O víkendu pak Barack Obama navštíví i Českou republiku.

číst více

Hymna Spojených států amerických

Datum: 30.3.2009

Zlatá a stříbrná mince věnovaná 200. výročí vzniku Hvězdnatého praporu by měla Americká mincovna razit v roce 2012, pokud znovu předložený návrh zákona projde Kongresem a bude schválen novým prezidentem Barackem Obamou.

číst více

Barack Hussein Obama v podání České mincovny

Datum: 27.3.2009

Česká mincovna chystá mimořádnou ražbu, která bude ražena mimo její zveřejněný emisní plán. Jde o medaili věnovanou očekávané návštěvě nového 44. amerického prezidenta, která bude ražena ve zlatě i stříbře. Maximální emise medailí z každého kovu je 500 kusů. Cena zlaté mediale činí 30 tisíc korun, stříbrnou lze pořídit za 1200 korun. Předpokládané datum emise je 4. dubna 2009.

číst více

Slovenská národní banka vydává první stříbrnou euro minci

Datum: 24.3.2009

Vydání první slovenské pamětní eurové mince z drahého kovu se kvapem blíží. Motiv pro tuto první minci Slovenská národní banka (SNB) našla ve vynikajícím slovenském matematikovi, fyzikovi, technikovi a světově uznávanému zakladateli teorie parních a plynových turbin. Mince má nominální hodnotu 10 eur a je vydávána k příležitosti 150. výročí narození Aurela Stodoly.

číst více

Medaile cti

Datum: 23.3.2009

Medaile cti je nejvyšší vojenské vyznamenání udílené vládou Spojených států amerických. Jde o vyznamenání udělované členům Armády Spojených států, kteří prokázali chrabrost a nebojácnost v ohrožení života při plnění povinností ve službě státu proti nepřátelům? Vzhledem ke kritériím udílení je toto vyznamenání udíleno často in memoriam. Kvůli vysokému významu je Medaile Cti chráněna zákony Spojených států. Její historie sahá až do roku 1861.

číst více

Mystická maska na kanadské minci

Datum: 19.3.2009

Mystické povaze Měsíce je věnována pamětní mince, kterou nechává Kanadská královská mincovna razit ve zlatě i stříbře. Mince je inspirována motivy původních ceremoniálních cedrových masek vyřezávaných známým kanadským umělcem Jodym Broomfieldem.

Na celém světě byl Měsíc se svým přibýváním a ubýváním, včetně jeho úplného ztracení se z oblohy, vnímán jako tajemná součást oblohy. I dnes, kdy moderní technologie detailně popisuje a vysvětluje rozměry a vazby Měsíce s našim každodenním životem, bere dech pohled na toto nebeské těleso.

číst více

Maďarský forint a jeho emisní plán pro rok 2009

Datum: 18.3.2009

Sběratelství má u nás velkou tradici a dá se říci, že se sbírá téměř cokoli. Není tak divu, že českým sběratelům nestačí do svých sbírek zařazovat pouze české mince. Proto přinášíme emisní plán maďarské měny, kterou na svět přivede Maďarská mincovna.

Emisní plán potěší širokou sběratelskou obec, které nabídne pestrou paletu témat, ale i tvarů mincí. Celkem se v roce 2009 můžeme těšit na jednu zlatou a pět stříbrných mincí. Maďarská mincovna bude razit i jednu pamětní minci z běžného kovu. Data emisí jednotlivých ražeb se mohou odchýlit od emisního plánu.

číst více

Kilová stříbrná mince

Datum: 16.3.2009

I letos Kanadská královská mincovna přichází s kilovou stříbrnou mincí. Tentokrát je věnována vazbě mezi člověkem a přírodou. Ve sbírkách rozhodně půjde o nepřehlédnutelnou minci. Se svou hmotností 1 kg a průměrem přes 10 cm ji nebude snadné přehlédnou. K tomu ještě zajímavě zpracovaný motiv vycházející ze staré legendy a zpracovaný v duchu původních domorodých obyvatel.

číst více

2009 Mezinárodní rok astronomie na minci z nobia

Datum: 15.3.2009

Rok 2009 je věnován Mezinárodnímu roku astronomie. K této příležitosti Rakouská mincovna nechala razit minci ze stříbra a niobia. Mince se začala prodávat 11. března 2009.

Rub mince zobrazuje portrét matematika a astronoma Galilea Galilei (1564-1642) a jeho teleskop s kterým pozoruje povrch měsíce už před čtyřmisty lety (1609). V pozadí je vidět reprodukce povrchu měsíce. Mince zobrazuje vývoj techniky od newtonova dalekohledu přes observatoř v Kremsmünsteru (Horní Rakousko) až k rádiovému teleskopu vypuštěnému do vesmíru.

číst více

Významná pražská památka na české pamětní minci

Datum: 14.3.2009

Staroměstský orloj

Česká národní banka vyhlásila v listopadu 2008 celostátní neomezenou anonymní soutěž na umělecký návrh pamětní stříbrné mince u příležitosti 600. výročí sestrojení významné pražské památky, Staroměstského orloje.

12.února 2009 Bankovní rada ČNB na svém jednání realizaci této mince. Autory vítězných návrhů mincí jsou akademický sochař Ivan Řehák.

číst více

Erb Yukonu nese nová zlatá kanadská mince

Datum: 13.3.2009

Královská kanadská mincovna přichází s další mincí ze své série věnované heraldickým znakům správních oblastí Kanady. Jde již v pořadí o třetí minci z této série. Ve středověku někteří rytíři, kteří šli do boje potřebovali odlišit přátelské a nepřátelské skupiny bojovníků. Z toho důvodu si začali na své štíty malovat identifikační značky. Později se tyto značky začali objevovat na vojenských pláštích, které oblékali královští poslové.

číst více

Hokejový Montreal Canadiens na pamětní stříbrné minci

Datum: 11.3.2009

Zástupům fanoušků kanadského hokeje se dostává do rukou mince s motivem legendárního týmu Montreal Canadiens. Královská kanadská mincovna vydala pamětní oběžnou minci k příležitosti 100. výročí založení hokejového klubu Montreal Canadiens.

Mince byla oficiálně představena 10. března 2009 v montrealské Bell Centre. Minci společně odhalili prezident Montreal Canadiens Pierre Boivin a prezident Královské kanadské mincovny Ian E. Bennett.

číst více

Česká národní banka schválila podobu nové mince

Datum: 10.3.2009

Keplerovy zákony pohybu planet

Česká národní banka v srpnu vyhlásila neomezenou soutěž na návrh stříbrné pamětní mince věnované 400. výročí publikování Keplerových zákonů o pohybu planet. Uzávěrka soutěže byla 30. října 2008. Bankovní rada o konečné podobě mince vynesla svůj verdikt v únoru 2009.

číst více

První dáma Anna Harrisonová na investiční zlaté minci

Datum: 10.3.2009

Před nedávnem jsme přinesli informaci o sérii zlatých investičních mincí roku 2008 věnovanou Prvním dámám amerických prezidentů. Tato série pokračuje i v letošním roce 2009, a to vydáním mince věnované První dámě Anně Harissonové. Mince vyšla 3. března 2009 a jde tak již o devátou minci v této sérii.

Mince bude ražena z 24 karátového zlata, hmotnosti 1/2 unce v provedení špičkové i běžné kvality. Stejně jako u ostatních investičních mincí bude i u této její cena stanovována s platností na každý týden z průměrných cen drahých kovů obchodovaných na Londýnské burze drahých kovů.

číst více

Mince s lunárním znamením - rok Buvola (2009)

Datum: 9.3.2009

Série mincí s čínskými lunárními znameními přináší Kanadská královská mincovna. Série se začala razit v roce 2000. V roce 2009 tak mincovna přichází s desátou mincí věnovanou lunárnímu znamení Buvola.
Mince je ražena, jak ve zlatě, tak i ve stříbře. Zlaté provedení mince je ozdobeno hologramem. Další zajímavostí je i počet ražených kusů: 4.888 ks ve zlatě a 48.888 ks ve stříbře.
"Silný jako býk" - je silná věta napsaná třemi malými slovy, která charakterizuje osobnost narozenou ve znamení čínského lunárního znamení.

číst více

Dívčí skaut bude mít v Americe svou pamětní minci

Datum: 8.3.2009

Senátorka Susan Colins představila návrh zákona, který by umožňoval Americké mincovně vydat stříbrnou pamětní minci k příležitosti 100. výročí založení dívčího skautu ve Spojených státech amerických S. 451. Podrobnosti o tomto zákoně jsou omezené, protože jej Vládní tiskový úřad ještě nevydal a neobjevili se ani žádné veřejné komentáře senátorky Collinsové, nebo jejích sedmi spolupracovníků, kteří na zákoně spolupracovali.

číst více

100. výročí prvního pilotovaného letu v Kanadě

Datum: 7.3.2009


Sté výročí prvního pilotovaného letu v Kanadě je zachyceno na jedno dolarové stříbrné minci, kterou razí Královská kanadská mincovna.

číst více

Těžba uhlí na kanadské minci

Datum: 2.3.2009

Jako druhá v pořadí v programu Historická obchodní kolekce vychází dvaceti dolarová stříbrná mince k příležitosti počátku těžby uhlí a založení těžkého průmyslu, který formoval bezpočet společenství v celé severní Americe.
Líc mince zobrazuje u hrany v horní části nominální hodnotu. Ve středu mince je horník tlačící plně naložený vozík uhlí z východu dolu. Na levé straně je rok emise 2009. Okolo hrany mince ve spodní části je nápis "CANADA".

číst více

Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.225.221.130

Holoubek koncern