Aktuální ceny: Cena zlata 1808.43 USD/oz   Cena stříbra 20.307 USD/oz   USD 23.490 Kč   EUR 24.730 Kč  
Nákup v  

Analýzy trhu

Pamětní mince s pěti-hvězdičkovými generály

Datum: 28.2.2009

Americký kongres končí měsíc se závanem neshody, kterou roznítil opět uvedený zákon k vydání pamětní mince věnované pěti-hvězdičkovým generálům.
Společný zákon Sněmovny i Senátu H.R. 1177 a S. 455 se pokouší nalézt pravidla pro vydání mince ze zlata, stříbra a běžného kovu, které budou věnovány kromě pěti-hvězdičkovým generálům také Koleji amerických důstojníků (Army Command and General Staff College) za jejich službu ve vzdělávání národních vojenských vedoucích představitelů, a to od roku 1881, kdy kolej byla založena.

číst více

Zlatá a stříbrná pamětní mince s motivem Marka Twaina

Datum: 27.2.2009

Významný americký spisovatel Mark Twain (*30. listopadu 1835 Florida, Missouri +21. dubna 1910 Redding, Connecticut) má neději, že se dostane na zlatou a stříbrnou americkou pamětní minci. Rep. John Larson znovu představil návrh zákona H.R. 1195 nazvaný 5 USD zlatá a 1 USD stříbrná mince k připomenutí života a odkazu Marka Twaina.

číst více

Americká první dáma zobrazena na zlaté investiční minci

Datum: 26.2.2009

Americká mincovna úspěšně prodává své investiční tituly. Jedním z nich je i zlatá investiční série "První dámy" . Jde o pokračující sérii mincí s podobami manželek všech amerických prezidentů. O mince je velký zájem a prodávají se doslova jako horké koláče.

číst více

Polární zář na stříbrné pamětní minci přináší Australská mincovn

Datum: 22.2.2009

Před nedávnem jsme přinesli zprávu o vydání třetí mince ze série věnované Mezinárodnímu polárnímu roku, kterou vydala Australská mincovna. Čtvrtá a zároveň i poslední mince z této populární série je tu. Australská mincovna ji pojmenovala Aurora Australis.

číst více

Pamětní mince Mistrovství světa v klasickém lyžování v prodeji

Datum: 21.2.2009
Dnem 18. února 2009 vydává Česká národní banka do oběhu první letošní pamětní stříbrnou dvousetkorunu u příležitosti konání FIS mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009. Dvousetkoruna je ražena ze slitiny obsahující 900 dílů stříbra a 100 dílů mědi a vydává se ve dvojím provedení, v běžném a špičkovém (proof), které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. číst více

Charles Darwin a jeho Teorie evoluce na pamětní minci Velké Brit

Datum: 19.2.2009

Britská královská mincovna vydala 13. února 2009 pamětní minci věnovanou 200. výročí narození Charlese Darwina a 150. výročí vydání Darwinova díla o původu druhů. Britská královská mincovna k tomuto tématu razí omezenou sérii mincí v nominální hodnotě 2? v provedení proof a běžné kvality.

číst více

Ch. Darwin a jeho Teorie evoluce na pamětní minci Velké Británie

Datum: 19.2.2009

Britská královská mincovna vydala 13. února 2009 pamětní minci věnovanou 200. výročí narození Charlese Darwina a 150. výročí vydání Darwinova díla o původu druhů. Britská královská mincovna k tomuto tématu razí omezenou sérii mincí v nominální hodnotě 2libry v provedení proof a běžné kvality.

číst více

Jedno kilová zlatá medaile za 900.000 Kč z České mincovny

Datum: 16.2.2009

V České mincovně byla zahájena ražba největší zlaté medaile o hmotnosti 1kg. Ražba se již stává každoroční tradicí. V tomto roce je medaile ražena s motivem českého předsednictví Evropské unii.

číst více

Zlatá pamětní mince z Rakouské mincovny

Datum: 13.2.2009

Rakouská mincovna přišla 11. února 2009 s novou zlatou pamětní mincí věnovanou jednomu z největších postav historie lékařství Theodoru Billrothovi. Mince vychází jako třetí ze série celkem čtyř mincí věnovaných tématu "Slavní rakouští lékaři".

číst více

Důležité upozornění

Datum: 12.2.2009
Zvýšení cen zlatých medailí. Z důvodů nárustu cen zlata na světových trzích a poklesu kurzu koruny je výrobce nucen ihned zvýšit cenu prodávaných medailí. Minimalní nové ceny jsou tyto: medaile o gramáži 7,78 g - nová cena 7500 Kč, 15,56 g - 15 000 Kč a 31,1 g - 30 000 Kč. číst více

MS světa v klasickém lyžování v Liberci 2009

Datum: 8.2.2009

V únoru vydává Česká národní banka v pořadí již druhou stříbrnou pamětní minci věnovanou Mistrovství světa v klasickém lyžování pořádané v Liberci. Podle našeho zdroje z ČNB by mělo být datum vydání 18. února 2009 dodrženo. S blížícím se datem se začínají množit dotazy směřující právě k této minci. Zvýšený zájem nám potvrdila většina významnějších smluvních partnerů ČNB, které jsme dotázali. I přes vysoký emisní náklad mince půjde o žádaný titul.

číst více

Kolekce snů z Austrálie (2009 - 2011)

Datum: 6.2.2009

Australská mincovna v Perthu spouští sérii mincí z čistého stříbra, zlata a platiny. Mince představují úžasné umění od návrháře mincí Darryla Bellottia. Mince budou vydávány jako legální měna. Jak už je u pamětních australských mincí zvykem, dočkáme se, že některé z nich budou kolorované. Kolekce bude vycházet v průběhu let 2009 ? 2011. Celkem v této kolekci vyjde 45 mincí. V těchto dnech vychází mince s portréty klokana, delfína, hada (pakobra australská), jeřába a ježury australské. Těchto pět zvířat je zpracované ve stříbře, zlatě a platině. Každý kov zpracovává podobu zvířat individuálním způsobem.

číst více

Stříbrný poklad nalezen v Praze

Datum: 4.2.2009

Při rekonstrukci domu v Praze na Smíchově našli ukrajinští dělníci starožitné předměty. Jedná se o mince, kříže a poháry převážně ze stříbra o celkové hmotnosti 400 kg. K dnešnímu dni se nepodařilo najít původního majitele těchto věcí . Proto všechny starožitné věci byly přemístěny do Muzea hlavního města Prahy, kde bude uloženo do depozitáře. Tam se na ně vrhne tým expertů Muzea hlavního města Prahy. Předměty se podrobí mytí, sušení a budou postoupeny numismatikům a odborníkům k určení jejich původu.

číst více

Padělatelské dílny eur odhaleny v Itálii

Datum: 1.2.2009

Rozsáhlý zásah proti padělatelům peněz se uskutečnil v Itálii. Při policejní akci bylo zatknuto 94 osob a odhaleny čtyři laboratoře, kde se peníze a dokumenty vyráběli. Ti jsou podezříváni ze zapojení se do rozsáhlé sítě padělatelů eur a výrobou falešných dokumentů. Při zátahu bylo nejvíce padělatelů a zatčených osob z jihu Itálie (Kampánie, Kalábrie). Policejní akce se zúčastnilo na 700 karabiníků a bylo provedeno pře 170 domovních prohlídek. K padělatelům policii dovedlo šetření obchodů s drogami.

číst více

Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.215.79.204

Holoubek koncern