Aktuální ceny: Cena zlata 1769.86 USD/oz   Cena stříbra 22.144 USD/oz   USD 23.100 Kč   EUR 24.300 Kč  
Nákup v  

Analýzy trhu

Příchod Abrahama Lincolna přináší nová pamětní mince

Datum: 28.1.2009

Blíží se datum vydání nové americké pamětní mince. Americká mincovna oficiálně zveřejnila vzhled stříbrné pamětní mince věnované 200. výročí narození Abrahama Lincolna (1809), který přinášíme.

číst více

Bude NASA na pamětní minci?

Datum: 25.1.2009

Před nedávnem jsme Vás v našem článku informovali, že je na nejlepší cestě vydání zajímavé kolekce amerických pamětních mincí s tematikou věnující se Americké vesmírné agentuře (NASA). Celá sada pamětních mincí měla být ražena k 50ti letému výročí založení NASA.
Ironií této sady mincí je, že NASA začala působit 1. října 1958 a oslavy jejího 50ti letého výročí již minuly v říjnu 2008. Mince však doposud nebyly vydány.

číst více


Double Eagle 2009 - zlatá investiční mince v prodeji

Datum: 25.1.2009

Americká mincovna zahájila prodej dlouho očekávané zlaté investiční mince Double Eagle 2009 s velmi vysokým reliéfem. Všechny zprávy nasvědčují, že půjde o vyhledávaný titul. Svědčí o tom přetížené linky Americké mincovny. Objednat si tímto způsobem tuto minci znamená hodinové čekání než je objednávka přijata.

číst více

Mince roku 2009 pochází z Mongolska

Datum: 24.1.2009

Ocenění Mince roku 2009 získala mongolská stříbrná mince s nominální hodnotou 500 tugriků. Mince zobrazuje rosomáka s diamantovýma očima. Mince tak zpracovává téma ochrany divoké přírody. Původní horký favorit maďarská stříbrná pamětní mince 5000 forintů zobrazující hrad Gyul nakonec toto prestižní ocenění nezískala.
V polovině ledna vybrala mezinárodní porota vítěznou minci v druhém kole formou tajné volby. Porota vybírala mezi vítězi 10ti kategorií, kteří vzešli z prvního kola.

číst více

Bimetalová pamětní mince ze Švýcarska

Datum: 21.1.2009

Švýcarská mincovna přichází s novou bimetalovou pamětní mincí z cyklu Švýcarský národní park. Jde již o třetí minci z tohoto tematického cyklu. Líc mince zobrazuje vysokou jelení zvěř v podobě jelena s mohutným parožím. Jelen byl ve Švýcarsku kolem roku 1850 blízko vyhubení.

číst více

Pamětní mince věnovaná jednomu z nejextrémnějších míst na Zemi

Datum: 19.1.2009

Australská mincovna vydala 17. ledna 2009 svou již třetí a tím i poslední minci ze své Polární série. Mincovna tak pokračuje ve své Polární sérii, která je mezi sběrateli z celého světa velmi populární.
Australské antarktické teritorium je částí kolektivní pýchy a nepřestává fascinovat. Mince vydávaná v roce 2009 je trvalou připomínkou australské historie a dobrodružství spojeném s nejextrémnějším a nepřátelským prostředím na Zemi.

číst více

Zvýšení emisního nákladu 1 kg zlaté investiční medaile

Datum: 17.1.2009

Na základě skutečnosti, že poptávka po zlaté jednokilogramové investiční medaili výrazně převyšuje dosud plánovaný náklad 100 kusů, rozhodla Česká Mincovna o zvýšení emisního nákladu těchto číslovaných medailí věnovaných českému předsednictví EU na 150 kusů.

číst více

Australská mince vydaná k 60. letům uzákonění australského občan

Datum: 16.1.2009

Královská australská mincovna vydává pamětní minci připomínající 60 let uzákonění australského občanství. Více jak čtyři miliony lidí se zúčastnilo slavnostní obřadu symbolizující jednotu společné vlasti. Nejnovějším Australanům to dává pocit, že někam patří, šanci vytvořit vazby k Austrálii a její hodnoty sdílet ve společné budoucnosti. Občanství samozřejmě přináší svobodu, která není samozřejmostí i jiných zemích, právo volit, působit ve veřejných institucích a cestovat po světě pod ochranou australského pasu.

číst více

Joseph Haydn na rakouské pamětní stříbrné minci

Datum: 16.1.2009

Rakouská mincovna přišla s novou stříbrnou 5ti eurovou pamětní mincí věnovanou 200. výročí umrtí jednoho z nejznámějších rakouských hudebních skladatelů, Jesefu Haydnovi.
Jde o devíti-hranou minci. Je to první mince ze sady obsahující celkem devět mincí. Číslo devět má v této sadě i symbolický charakter, který odpovídá počtu správních celků, provincií v Rakousku. Heraldické znaky těchto provincií jsou zobrazeny na lícní straně, kde obklopují číslici 5 určující nominální hodnotu mince. Heraldické znaky pak opisuje nápis "Republik Österreich" a "Euro".

číst více

Rakouská mincovna a Franz Joseph Haydn

Datum: 16.1.2009
Rakouská mincovna ve Vídni vydala dne 14.1.2009 stříbrnou pamětní minci v hodnote 5 Euro. Je věnována jednomu z největších rakouských skladatelú a to je Franz Joseph Haydn. Mince připomíná 200 let od smrti tohoto génia.
Josef Haydn se narodil 31. března 1732 v rakouské vesničce Rohrau, nepříliš daleko Vídně. Ačkoliv je zařazován mezi rakouské skladatele, zdá se, že byl původu chorvatského, tedy slovanského. Pocházel z chudé rodiny, jejíž největší bohatství tvořily děti. Bylo jich dvanáct. Otec byl kolářem a měl se co ohánět, aby se doma všichni najedli. číst více

Gustav Mahler na pamětní stříbrné minci České republiky

Datum: 11.1.2009

V emisním plánu České národní banky pro období 2006 - 2010 je jedním z titulů i stříbrná pamětní mince k 150. výročí narození Gustava Mahlera. Předpokládaný termín vydání této mince je plánován na červen 2010. O tom jak tato mince bude vypadat, se rozhodne v celostátní neomezené anonymní soutěži na její umělecký návrh, kterou vyhlásila Česká národní banka 9.1.2009. Do této soutěže může vstoupit každý, kdo splní její kritéria.

číst více

Medaile Jana Palacha z České mincovny

Datum: 11.1.2009

Horká a neplánovaná novinka se klube v dílně České Mincovny. Ta se rozhodla o vydání mimořádné ražby mimo svůj zveřejněný emisní plán pro tento rok. Jedná se o mimořádně silný motiv věnovaný Janu Palachovi. Medaile bude ražena z ryzího stříbra o průměru medaile 50 milimetrů a hmotnosti 42 gramů. Ražba bude realizována pouze ve špičkové kvalitě "proof". Medaile by se měla k prodeji nabízet již koncem ledna 2009.

číst více

Pohyb cen amerických investičních mincí

Datum: 9.1.2009

Podle úterního prohlášení Americké mincovny se chystá zavedení dynamického pohybu cen amerických investičních zlatých a platinových mincí. Dojde tak k nahrazení statického ocenění těchto mincí, které jsou mezi sběrateli a investory velmi oblíbené.

číst více

Předsednictví ČR v Radě Evropské unie

Datum: 7.1.2009

Česká národní banka vydává dnem 7. ledna 2009 do oběhu první letošní pamětní stříbrnou dvousetkorunu u příležitosti předsednictví České republiky v Radě Evropské unie předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Dvousetkoruna má průměr 31 mm, hmotnost 13 g a vydává se ve dvojím provedení, běžném a zvláštním s leštěným polem a matovým reliéfem.

číst více

Limitovaný náklad Australského Koaly

Datum: 6.1.2009

Australská Mincovna v Perthu v pondělí vydala svou nejnovější a velmi oblíbenou stříbrnou minci. Jde o jednouncovou stříbrnou minci s pozlacením "Pozlacený Koala 2009". Mělo by jít o zajímavou minci, protože v tomto roce půjde o limitovanou ražbu nového zpracování zobrazení koaly, které bude pozlaceno 24 karátovým zlatem.

číst více

Nález starých antických mincí nedaleko Hanoveru

Datum: 5.1.2009

Archeologové mají na svém kontě zajímavý nález mincí na zajímavém místě. Mezi více jak 600. pozůstatky, které pocházejí z velké bitvy Římanů s barbary v třetím století n.l. Tedy z doby, o které si historikové mysleli, že se Řím již vzdal kontroly nad severní Germánií.

číst více

Rok buvola v podání Singapurské mincovny

Datum: 4.1.2009

Singapurská mincovna v sobotu zveřejnila vzhled pamětních mincí k oslavě nového čínského roku, roku buvola. Kromě samostatných mincí ve zlatém i stříbrném provedení mincovna nabízí i sadu obsahující jednouncovou zlatou minci, dvouuncovou stříbrnou a mědiniklovou minci. Sada je dále doplněna o slitek s malbou dvou buvolů.

číst více

Nález galeony poblíž Buenos Aires

Datum: 3.1.2009

Pozůstatky galeony z 18.stol. byly nalezeny v bažinách nedaleko Buenos Aires během pracovních úpravách terénu pro parkoviště. V úterý to ohlásili experti a považují tento archeologický nález za největší v historii města.

číst více

Předsednictví České republiky zemím Evropské unie

Datum: 1.1.2009

S příchodem nového roku se Česká republika stala předsednickou zemí Evropské unie. Formálně tomu tak již několik hodin. Stali jsme se tak druhou z nově přistoupených zemí, která Evropské unii předsedá.

číst více

Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.225.221.130

Holoubek koncern