Aktuální ceny: Cena zlata 1797.68 USD/oz   Cena stříbra 23.143 USD/oz   USD 23.110 Kč   EUR 24.320 Kč  
Nákup v  

Analýzy trhu

Nevidomí mají na bankovky šablonu

Datum: 29.12.2008

Speciální šablona pro nevidomé na rozlišování nominálních hodnot eurových bankovek byla představena ve Tyflocentru Brno. Rozdílná šířka a délka bankovek napomáhá nevidomým a zrakově postiženým v rozlišování jejich nominální hodnoty.

číst více

Pozor na platnost slovenského eura

Datum: 28.12.2008

Použitím slovenských euro mincí před tímto datem by jste se aspoň na Slovensku mohli vystavit pokutě až do výše 5.000 korun, neboť by mohlo jít o přestupek. Slovenská národní banka informovala zahraniční prodejce, že mají slovenské euromince přijímat až od ledna.

číst více

Odhalena padělatelská dílna v Čechách

Datum: 28.12.2008

Trojici Rumunů přistihli policisté Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v Brně v začínající padělatelské dílně. Všichni zadržení byli přepraveni do vazební věznice, kde budou čekat na verdikt soudu, který jim může nadělit až 10 let.

číst více

Archeologové našli v Jeruzalémě poklad

Datum: 27.12.2008

Izraelští archeologové mají částečně šťastný Svátek světel (Chanuka), a to díky části Britských dobrovolníků, kteří věnovali svůj čas vykopávkám. V Jeruzalémě při vykopávkách odkryli 264 starověkých zlatých mincí.

číst více

Internetové aukční portály pod nájezdem podvodníků

Datum: 20.12.2008

Internetový aukční portál se stal obětí řádění podvodných uživatelů. Postup podvodů byl ve většině případů stejný. Samotným podvodům předcházelo několik obchodů bez jakýchkoli problémů. Po získání kladného hodnocení a bezproblémové minulosti následovalo už jen inkasování bez zasílání vydraženého zboží. Škody dosahují miliónových částek a počet poškozených jde do několika stovek.

číst více

Vzhled stříbrné a zlaté medaile MS v lyžování - Liberec 2009

Datum: 16.12.2008
Medaile, která je v emisním plánu české mincovny pro rok 2009, bude ražena ve dvou provedeních. A to Pamětní medaile z ryzího zlata, průměr: 28 mm, hmotnost: 15.56 g, ryzost: 999,9/1000 Au, hrana: hladká, číslovaná, limit : 500 ks číslovaných. číst více

Česká mincovna v nových rukách

Datum: 13.12.2008

Před nedávnem se na povrch dostali informace o plánovaném prodeji společnosti Jablonex Group, a.s. (JG), jejíž jedna z divizí je i Česká mincovna. Oficiální představitelé JG informace o zvažování možného prodeje potvrdili, avšak bez konkrétních jmen zájemců.

číst více

Vánoce na mincích

Datum: 12.12.2008

Vánoce jsou příležitostí i pro mincovny, které přicházejí s ražbami s motivy Vánoc. Nakolik je daná tématika vhodná na mince, ať každý rozhodne sám za sebe.

Povětšinou ale asi půjde o mince pro mladší sběratele, kterým se takto mohou otevřít dveře k numismatice.

číst více

Hyperinflace

Datum: 11.12.2008

Zimbabwe plánuje vydání nové bankovky s nominální hodnotou 200 miliónů zimbabwských dolarů. Jde tak o další pokus dostatečně zásobit bankovkami oběžný systém hotových peněz. Jak v sobotu oznámil zimbabwský ministr financí Samuel Mumbengegwi. Pouhé dva dny po tomto prohlášení vydala centrální banka do oběhu bankovky v nominální hodnotě 100, 50 a 10 miliónů zimbabwských dolarů.

číst více

Padělané mince a bankovky

Datum: 7.12.2008

Česká národní banka eviduje nárůst zadržených padělaných mincí a bankovek. Ke konci září jich bylo 3242. Což je za stejné období minulého roku, kdy bylo zadrženo 2520 padělků nárůst o 722 kusů. 2110 zadržených padělků je v českých korunách. Druhá nejvíce padělaná měna na našem území bylo euro s 876 padělky. Padělaných dolarů bylo 123. Ostatní padělky připadají na měny mimo eurozónu.

číst více

Česká národní banka připravuje novou bankovku

Datum: 7.12.2008

Česká národní banka připravuje na duben 2009 vydání nového vzoru 500 Kč bankovek doplněného o nové či zdokonalené ochranné prvky (např. vodoznak, ochranný proužek, opticky proměnlivá barva). Nová řada tří nejvíce používaných bankovek má za cíl lépe chránit bankovky proti padělání a usnadnit veřejnosti rozpoznání padělaných bankovek od pravých.

číst více

Medaile s chybou

Datum: 4.12.2008

Ražby s nízkým nákladem jsou vždy mezi sběrateli velmi ceněnz a vyhledávánz. Když se k nízkému nákladu ještě přidá chyba ve zpracování motivu, je taková ražba doslova raritou a její cena mnohokrát překoná tu původní.

číst více

Liberec přichází s vlastní medailí

Datum: 4.12.2008

Stejně jako město Jablonec nad Nisou i město Liberec se rozhodlo nechat si razit reprezentační medaili, která má být upomínkou pro významné návštěvy a zasloužilé liberecké rodáky. Stejně jako v případě ražby pro jabloneckou radnici jde i v tomto případě o ražbu, která nebude běžně v prodeji.

číst více

Slovenské euro a startovací euro balíčky

Datum: 2.12.2008

Slovenská národní banka (NBS) rozeslala do bank a pošt první startovní balíčky slovenských eurových mincí. Zájem o tyto startovní balíčky je velmi vysoký.

číst více

Vykopávky odhalili staré mince

Datum: 2.12.2008

Horní náměstí ve Znojmě odkrylo stříbrnou a měděnou minci. Archeologové provádí na Horním náměstí záchranný výzkum. Mezi dalšími nalezenými předměty jsou i keramika a nástroje. Tyto předměty zpřesňují znalosti o historii a rozvoji osídlování místa a jeho formování do města.

číst více

"ONE CENT" nová podoba po padesáti letech!

Datum: 29.11.2008

Již začátkem srpna jsme Vás v článku "1 cent - Abraham Lincoln ve čtyřech podobách" informovali o úmyslu americké mincovny vydat v roce 2009 oběžnou minci s nejnižší nominální hodnotou, a to hned ve čtyřech podobách - jde o 1 cent. Nyní přinášíme jejich grafické vyhotovení.

číst více

Gabrielle "Coco" Chanel na pamětní minci

Datum: 29.11.2008

Německý módní návrhář Karl Lagerfeld působí se svými návrhy nejen v módním průmyslu. Jeho návrh zpracování mince byl vybrán pro emisi, která je Francouzkou mincovnou vydána k příležitosti 125. výročí narození slavné návrhářky Gabrielle "Coco" Chanel.

číst více

Staroměstský orloj na pamětní minci

Datum: 25.11.2008

O tom jaký bude mít vzhled nová stříbrná pamětní mince k 600. výročí sestrojení Staroměstského orloje může rozhodnout nejširší veřejnost. Jako u každé mince může do veřejné anonymní soutěže na umělecký návrh pamětní mince vstoupit každý, kdo splní podmínky zveřejněné Českou národní bankou.

číst více

Abraham Lincoln - stříbrná pamětní mince 1$

Datum: 21.11.2008

Vzhled nové stříbrné pamětní mince pro rok 2009 byla ve středu Americkou mincovnou odhalena při Slavnostním ceremoniálu na Vojenském národním hřbitově v Gettysburgu v Pennsylvánii.

číst více

Česká mincovna, její historie a současnost

Datum: 17.11.2008
Česká mincovna byla založena dne 1. 7. 1993 jako samostatná výrobní divize tehdejší Bižuterie a.s. v Jablonci nad Nisou. Česká mincovna vznikla po dohodě a ve spolupráci s Českou národní bankou, která po rozpadu federace hledala tuzemského výrobce mincí pro nově vzniklou Českou republiku po rozpadu federace se Slovenskou republikou. Během 6 měsíců byla postavena novodobá Česká Mincovna jako výhradní dodavatel pro potřeby centrální banky České Republiky. číst více

Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 35.172.224.102

Holoubek koncern