Aktuální ceny: Cena zlata 1771.18 USD/oz   Cena stříbra 22.18 USD/oz   USD 23.100 Kč   EUR 24.300 Kč  
Nákup v  

Analýzy trhu

Iráčtí povstalci ukradli mince vyrobené na Slovensku

Datum: 6.7.2007
Známá mincovna ve slovenském městě Kremnica vyrazila loni 750 miliónů kusů mincí nové irácké měny. Při jednom z převozů došlo k tragické události. Konvoj tří kamiónů přepadli povstalci, irácké řidiče a zástupce zdejší národní banky zastřelili a peníze ukradli. číst více

Španělsko žaluje Američany kvůli pokladu z vraku v Atlantiku

Datum: 6.7.2007
Španělská vláda podala k americkému federálnímu soudu v Tampě žalobu na americkou společnost Odyssey, která našla vrak lodi s pokladem z koloniálních dob. Pokud by bylo plavidlo španělské nebo bylo vyzvednuto ze španělských vod, pak by jakýkoliv poklad patřil této zemi, tvrdí španělská vláda.

Z dosavadních kusých informací společnosti Odyssey Marine Exploration přitom vyplývá, že v nalezeném vraku by mohl ležet historicky největší podmořský poklad. Plavidlo prý převáželo 17 tun stříbrných a zlatých mincí v odhadované hodnotě 500 miliónů dolarů (přes deset miliard korun).

číst více

Ověřeno zákazníky
Dodavatelé
Obsah tohoto webu nelze v žádném případě brát jako investiční doporučení. Uveřejněné články a analýzy je třeba vnímat jako subjektivní názory zaměstnanců společnosti SAFE HERITAGE, a.s.
Zveřejnění jakýchkoliv údajů či informací na Stránkách nemá povahu právního jednání směřujícího ke vzniku právního vztahu mezi vámi a námi. Publikování nebo další šíření obsahu webu zlataky.cz je bez předchozího písemného souhlasu společnosti SAFE HERITAGE, a.s. zakázáno. Copyright © 2022 SAFE HERITAGE, a.s. | Vaše IP adresa je: 3.225.221.130

Holoubek koncern