232 003 050 – zákaznická linka 

po–pá 08:30–17:00

Konzultace zdarma

Informace

 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

4 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Maui and the Fish Maori Art Sada zlatých mincí 2018 Proof

Maui and the Fish Maori Art Sada zlatých mincí 2018 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Maui and the Fish Maori Art Sada zlatých mincí 2018 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Na objednávku
k dispozici do 20 pracovních dní
Cena (osvobozeno od DPH): 69 800 Kč
Poštovné od: 209 Kč
Kód produktu: 005131
Hlídat cenuChcete více informací? Kolik stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!
Zlaté pamětní mince
Nominál: 2 × 10 NZD
Průměr: 30 mm
Hmotnost: 2 × 1/2 Oz
Materiál: 999.9/1000 Au
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Emise: 2018
Autor: Dave Hakaraia
Náklad: pouze 150 ks
Ražba: BH Mayer’s Kunstprägeanstalt GmbH
Emitent: Nový Zéland

Maui a ryba 2018

Exkluzivní sada dvou zlatých mincí vydaných Novozélandskou bankou pro rok 2018 a ražených ve špičkové kvalitě proof, každá o váze 1/2 trojské unce z ryzího 99.99% zlata, je věnovaná maorské mytologii a příběhu - Jak Maui ulovil mocnou rybu (Māui capturing the mighty fish).

Na rubu jedné mince je postava Maui, jak drží lano a z loďky loví rybu. Motivem druhé mince je vyobrazení velké ryby. Design ve stylu umění Maori doplňují na obou mincích nápisy "TEKAU TARA" a nominální hodnota.
Mince vyprávějí maorskou legendu o geologickém původu Severního ostrova Nového Zélandu. Polobůh Maui využíval kouzel, aby při lovu přilákal velká hejna ryb. Při výpravě s bratry lovil daleko od své domoviny Hawaiki a na hák vyrobený z čelisti jeho předka ulovil rybu tak obrovskou, že na ní rostly stromy, stály domy a žili lidé. Jeho úskoční bratři chtěli rybu sníst a při snaze ji zabít se ryba zmítala tak, že na jejím těle se vytvořily hory a údolí. Tak podle legendy vznikl Severní ostrov Nového Zélandu, který svým tvarem připomíná rejnoka. Dále legenda vypráví, že Mauiho kánoe vytvořila Jižní ostrov a kotva Stewartův ostrov. Zajímavostí je, že legenda vznikla v době, kdy Maoři neměli žádné mapy a přesto uspořádání a tvar souostroví popsali tak přesně.

Líc každé mince nese portrét královny Alžběty II. od autora Iana Rank-Broadleyho, nápisy "NEW ZEALAND", "ELIZABETH II", rok vydání "2018" a údaje o hmotnosti a ryzosti.

Obě mince jsou zapouzdřeny do akrylového rámečku s motivem rybářského háčku a lana, které je pomysleně spojuje. Přepracovaný motiv rybářské výbavy je použit také jako domorodý vzor na dřevěné krabičce, v níž je rámeček uložen. Součástí každé sady je originální certifikát věrohodnosti. Soubor byl vydán ve velmi limitovaném nákladu pouze 150 kusů pro celý svět !Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Zlaté mince zahraničí

Zákaznící, kteří si koupili toto zboží, objednávali také...


 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.