+420 232 003 050 – zákaznická linka

 po–pá 08:30–17:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Diskrétní balení

Jistě oceníte naše pečlivě zabalené, pojištěné a diskrétně označené zásilky.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

5 kamenných prodejen

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě.
Zboží si můžete též vyzvednout na našem POINT místě v Liberci.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Hlídání ceny

Kupe - velký navigátor Sada stříbrných kolorovaných mincí 2019 Proof

4 990 Kč vč. DPH
Kupe - velký navigátor Sada stříbrných kolorovaných mincí 2019 Proof
* povinná informace
Typ ceny:

Kupe - velký navigátor Sada stříbrných kolorovaných mincí 2019 Proof


Fixace ceny: Není nutná
Platba kartou: Ano
Výkup tohoto produktu: Na dotaz
Kód produktu: 005559
Chcete více informací? Kolik stojí poštovné?
EXKLUZIVNÍ LIMITOVANÝ NÁKLAD!

Žádanka

Vložte jméno, email a telefonní číslo a my Vám dáme vědět ihned, jakmile bude toto zboží opět na skladě!

Vyplnění žádanky není pro Vás nijak závazné.Stříbrné pamětní mince
Nominál: 2 × 1 NZD
Průměr: 40 mm
Hmotnost: 2 × 1 Oz
Materiál: 999/1000 Ag
Provedení: Proof
Hrana: vroubkovaná
Emise: 2019
Autor: Dave Burke
Náklad: pouze 500 ks
Ražba: BH Mayer’s Kunstprägeanstalt GmbH
Emitent: Nový Zéland

Zobrazit mince s motivem z "maorské mytologie"

Kupe - The Great Navigator

Exkluzivní sada dvou stříbrných kolorovaných mincí vydaných Novozélandskou bankou pro rok 2019 a ražených ve špičkové kvalitě proof, každá o váze 1 trojské unce z ryzího 99.9% stříbra, je věnovaná maorské mytologii a příběhu, ve kterém velký navigátor Kupe bojuje s chobotnicí Te Wheke-o-Muturangi.

Na rubu každé mince je jedna z klíčových postav legendy - bájný mořeplavec Kupe a mocná chobotnice Te Wheke-o-Muturangi. První mince zobrazuje Kupea při boji mezi pokroucenými chapadly chobotnice. Jeho tělo zdobí propracované tetování polynéských mořeplavců a v pozvednuté paži svírá nefritovou sekeru Adze. Druhá mince zobrazuje chobotnici Te Wheke-o-Muturangi, jak svými chapadly útočí z hlubiny oceánu na maorskou kanoi Waka. Na noční obloze září Matariki - hvězdokupa Plejády. Vody oceánu na pozadí obou mincí tvoří maorské ornamenty. Ty jsou částeně přeneseny i na okruží mince spolu s nápisy "ONE DOLLAR", "TAHI TARA" a "KUPE - THE GREAT NAVIGATOR".
Kupe je jednou z nejvýznamnějších postav mytologie a ústní historie Maorů. Různé verze legendy se shodují na tom, že Kupe jako první člověk doplul na Nový Zéland a pojmenoval ho Aotearoa. Obrovská chobotnice Te Wheke-o-Muturangi byla duchovním zvířetem mocného velekněze tohunga Muturangi z původní domoviny Maorů - Hawaiki. Když Kupe dosáhl pobřeží Nového Zélandu, setkal se s tímto tvorem a ten před ním uprchl. Po neúnavném pronásledování s chobotnicí bojoval. Připravil ji sekerou o chapadla a nakonec ji zabil. Jiná verze legendy odkazuje na poznávání nových námořních tras. Ty měl Kupe při sledování dlouhých chapadel, táhnoucích se do velkých vzdáleností Pacifiku, objevit.

Líc každé mince nese portrét královny Alžběty II. od autora Iana Rank-Broadleyho, nápisy "NEW ZEALAND", "ELIZABETH II", rok vydání "2019" a údaje o hmotnosti a ryzosti.

Obě mince jsou zapouzdřeny do akrylátového rámečku a vloženy do dárkové krabičky, která nese celý obraz použití na motivu mince. Součástí každé sady je originální certifikát věrohodnosti. Soubor byl vydán ve velmi limitovaném nákladu pouze 500 kusů pro celý svět !Zboží je umístěno v těchto kategoriích:    Stříbrné mince zahraničí
 
Nemáte-li s nákupem přes internet zatím žádnou zkušenost, můžete objednávat mailem, poštou nebo telefonicky. Zavolejte nám na zákaznickou linku: 232 003 050. Rádi a ochotně Vám poradíme.

Nabídka týdne