800 400 180  

Volejte zdarma po-pá: 8:00 - 20:00

Informace

 

Největší nabídka

Máme největší nabídku sběratelských mincí na trhu.
 

Garance výkupu

Co prodáváme, to také umíme od Vás koupit.
 

3 prodejny

Prohlédněte si zboží na prodejnách v Praze, Brně a Ostravě.
Máme s Puncovním úřadem uzavřenou dohodu o umožnění kontrolních internetových nákupů.

Investiční stříbro, cena a graf

investiční stříbro

Argentum, zkráceně Ag, neboli stříbro, je jeden z drahých kovů, který se vyznačuje svou výbornou elektrickou a tepelnou vodivostí, velmi dobře se zpracovává, kuje a odlévá. Z těchto a z mnoha dalších důvodů je stříbro oblíbené téměř v každém průmyslovém odvětví. Stříbro se v přírodě vyskytuje z převážné části ve sloučeninách a jenom ojediněle v ryzí podobě. Mezi největší producenty tohoto kovu patří Mexiko, USA, Peru, Kanada a Austrálie.

Investiční stříbro, resp. investování do této komodity, je pořád podceňováno, a to na úkor svého konkurenta, a tím je zlato. Stříbro má díky svému průmyslovému využití, podceňování a omezeným celosvětovým zásobám, které jsou odhadovány na 20 let, obrovský potenciál budoucího zhodnocení.

Investor může svoji investici rozložit mezi investiční stříbrné slitky, cihly nebo mince. Mezi nejznámější zpracovatele stříbrných slitků a cihel patří švýcarský Argor Heraeus a PAMP. Celosvětově nejprodávanějšími mincemi světa jsou jednouncové mince Wiener Philharmoniker z rakouské mincovny, American Eagle z americké mincovny a pověstný Maple Leaf z kanadské královské mincovny.


 1 gram14 Kčchange0,52 €change$0.55change 
   1 unce 433 Kč16,02 €$17.23